Shah Rukh Khan-Deepika Padukone'nin Başrol Oyuncusu Olduğu "Om Shanti Om" un "Oumu Shanti Oumu" Adlı Japon Müzikalinden Alındığını Biliyor Muydunuz?

 Konusundan ötürü yıllardır izlemeyi ertelediğim filmlerden biri Om Shanti Om. Yorumlar genel olarak güzel olsa da, konusu beni pek çekmiyor (Sushant'ın Raabta filmi gibi). Ama aklıma yazdım, inşallah izleyeceğim bu filmi. Çünkü yıllar sonra bile hakkında yeni bir haber yayınlanıyor.

Baş rollerde Shah Rukh Khan ve Deepika Padukone'un rol aldığı Farah Khan’ın ‘Om Shanti Om’u, kısa süre önce 13 muhteşem yılı geride bıraktı. Film, Bollywood'un en sevilen filmlerinden biri olmaya devam ediyor. Filmin uluslararası müzikali olan ilk film olduğunu biliyor muydunuz? Evet, doğru okudunuz! "Om Shanti Om"un uluslararası müzikali olan ilk film olduğu bildirildi. Film, "Oumu Shanti Oumu" adlı bir Japon müzikalinden dönüştürüldü.

İlginç, değil mi? Filmin sahne versiyonu 2017'de Osaka'da gösterildi. Deepika, Bollywood'daki ilk çıkışını "Om Shanti Om" ile yaptı. Film ayrıca, Arjun Rampal, Shreyas Talpade, Kirron Kher ve diğerlerinin de kilit rollerde yer aldığı bir yıldız kadrosuna sahipti. Rekha ve Salman Khan gibi diğer birçok ünlü, farklı dans sahneleri için filmde özel olarak yer aldı. Şarkı da zaten filmle aynı adı taşıyor, hepiniz biliyorsunuzdur eminim ki.

Ayrıca listelerin başında yer alan bazı şarkıları da vardı. Film izleyicilerden ve eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı.

"Om Shanti Om" dan sonra Shah Rukh Khan ve Deepika Padukone iki filmde daha başrolü paylaştı. 2013'te "Chennai Express" ve "Happy New Year" filmlerinde birlikte başrol oynadılar. Oyuncular, Siddharth Anand’ın ‘Pathan’ı için yeniden bir araya gelecekler. (Şu haberi her gördüğümde aklıma Deepika'nın kaç crore alacağı geliyor :D )

Kaynak:

 https://timesofindia.indiatimes.com/entertainment/hindi/bollywood/news/did-you-know-that-shah-rukh-khan-deepika-padukone-starrer-om-shanti-om-was-remade-into-a-japanese-musical-titled-oumu-shanti-oumu/articleshow/79245165.cmsYorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?