Aamir Khan'ın kızı Ira Khan, Videolar Paylaşmaya Devam Ediyor

Birkaç gün önce, Ira'nın bazı sebeplerden ötürü depresyonda olduğundan bahsetmiştik. Ira, sosyal medya hesaplarından hala depresyona dair videolar paylaşmaya devam ediyor. Takipçilerinden yorumlar ve tavsiyeler bekliyor. İşte bu konudaki haber turumuza bir geçelim.

Aamir Khan'ın kızı Ira, insanların depresyonla mücadele konusundaki tavsiyeleriyle ilgili sert bir video paylaşıyor; 'Farklı insanlar depresyonlarını farklı gösterir.' diyor. (E tabii, herkesin depresyon ile başa çıkma yöntemi kesinlikle aynı değil, konuş kız Ira). Yaklaşık bir ay önce, Aamir Khan'ın kızı Ira klinik depresyonla mücadeleye başladı. Sosyal medya hesabında depresyonundan bahsettiği bir video paylaştığını daha önce paylaşmıştık biz de sizlerle. Videoyu paylaştığı gün Dünya Ruh Sağlığı Günü'ydü aslında. Video o zamandan beri hızla yayıldı ve Ira, konuşurken görülebildiği ve insanları akıl sağlığının önemi hakkında konuşmaya teşvik ettiği birçok video paylaşıyor tepkileri gördükten sonra. Yakın zamanda da Ira tekrar, insanların kolayca yemek yiyip bitiremeyecekleri şekilde depresyonla mücadele eden insanlara bunun üstesinden nasıl gelineceği konusunda tavsiyelerde bulunduğu bir video paylaştı.

Kendi hikayesini paylaştığında, Ira, yorumlarda 'pozitif ol', 'sakinleş,' 'kendini meşgul et' tarzı yorumlara tanıklık etti. Bu yorumlar takipçilerindendi, yani farklı farklı insanlardan. Ira da bunu göz ardı etmemiş olacak ki, verdiği cevap, 'Farklı insanlar, depresyonlarını farklı gösterir.' yorumuyla cevap verdi. Depresyonla baş etme sürecinde, egzersizler yapmaya başladığını ve bir aktiviteden ötekine geçtiğini paylaştı. Ama gelen yorumlar tam tersiydi, Ira'nın yaptıklarının tam aksinin yapılması gerektiği söyleniyordu. E n'apsın kız, oturup sakinleşmeyi mi beklesin? Ben olsam ben de kendimi meşgul etmeye çalışırdım, en azından unutmuş olurdum bir süreliğine de olsa. Arkandayım Ira.

Söylediği cümleler şunlardı Ira'nın:

"Eskiden çok çalışıyordum, ama şimdi egzersiz yapmaktan korkuyorum, bu sinir bozucu çünkü egzersiz yapmayı çok seviyordum," dediğini duyabilirdik normalde ondan. Video gönderisi, insanları zihinsel sağlık hakkında konuşmanın, tartışmanın ve tavsiyelerde bulunmanın hafife alınmaması gerektiğinin farkına varmayı amaçlamaktaydı çünkü farklı insanlar aynı şeyin üstesinden gelmek için farklı stratejilere ve zaman dilimlerine ihtiyaç duyabilirler. "Depresyonda olan birine ne söylenmeli? 1. Bölüm," diye ekleyerek gönderide, "Depresyonda olan birine depresyonunun onları nasıl etkilediğini gerçekten bilmediğinizde bir tavsiye olarak ne söyleyebilirsiniz? Ne yapmalısınız? "Ne söylememelisin?"

Konuş kız konuş namın yürüsün.

Kaynak: https://www.bollywoodlife.com/news-gossip/bollywood-news-aamir-khans-daughter-ira-shares-a-hard-hitting-video-on-peoples-advises-on-battling-depression-says-different-people-show-their-depression-differently-1721382/Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?