Hamile Hanımlarımız ve Yoga Tekniği

 Bollywood'da hamile olan (şimdi veya daha önce) birçok ünlümüz var. Bknz: Kareena Kapoor Khan ve Anushka Sharma ve diğerleri. Bu hanımlar yoga yaparak hamilelik ile başa çıkmaya çalışıyorlar. Ne kadar işe yarıyor fikrim yok ama bakalım bakalım nasıl geçiyormuş hamilelikleri.

1-Anushka Sharma

Bollywood oyuncusu Anushka Sharma, ilk bebeğine ağır bir şekilde hamile olabilir, ancak bu onun yoga yapmasını asla engellemez :D. Yorucu egzersizlerden kaçınması tavsiye edilmesine rağmen, doktoru ona diğer teknikleri uygulamanın güvenli olduğuna dair güvence verdi. 'Bu egzersiz eller aşağı (ve bacaklar yukarı) en zor olanı. Yoga hayatımın büyük bir parçası olduğundan, doktorum hamilelikten önce yaptığım çalışmaları yapmamı önerdi.' Tabii ki bununla birlikte, eşi Virat Kohli de ona yardımcı olmakla meşgul. :) 

2-Kareena Kapoor Khan

Kareena Kapoor Khan, spor salonu yerine her zaman yoga stüdyosuna gitmeyi tercih etti. Müthiş fiziğinin sırrı da buna dikkat etmesi. Kilo verrmeye ve zinde kalmaya önem vermesi. Hamilelik sırasında zindelik sırlarını açığa vurarak, esnek kalmasına ve yenilenmiş hissetmesine yardımcı olduğu için her gün en az bir saat yoga yapmaya çalıştığını söyledi. :) Bir Taimur daha geliyor!3-Soha Ali Khan

Soha Ali Khan, yoganın faydalarını paylaşan bir diğer ünlü ve bildiğiniz üzere o da hamile. Aynı zamanda bir yoga tutkunu olan oyuncu, vücudunu hem herculean doğum görevine hem de maruz kalacağı "hormonal kasırga" için hazırlamak için asanalarını yaparken çekilmiş fotoğraflarını paylaştı. Aktris, burada birkaç egzersizden vazgeçerek, rutininde belirli ayarlamalar yapıyor ve bundan daha mutlu olamaz sanırız :)


4-Lara Dutta

Lara Dutta ilk çocuğuna hamileyken, sadece doğum öncesi yogayı tercih etmekle kalmadı, aynı zamanda tüm anne adaylarını denemeye teşvik etti. Oyuncu, hamile kadınların üç aylık dönemlerinde performans göstermeleri için özel olarak tasarlanmış çeşitli asanaları gerçekleştirdiğini gören bir DVD bile kaydetmeye devam etti. Vay be, yoga yapmakla kalmamış aynı zamanda hayranları için de çalışmış :)

Kaynak:

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?