İyi Ki Doğdun SALMAN KHAN!

 Bugüüünn 3 Büyük Khan olarak tanımladığımız süper üçlüden Salman Khan'ın doğum günü! Bir sürü ünlü bu günü kutluyor, haber siteleri de elbette. Geçelim bakalım Salman Khan için hazırlanan habere:

Salman Khan'ın hayranlarının dikkatini çekmek için hiçbir şey yapması gerekmiyor. Salmaniacların (salmanyakların) çılgına dönmesi için o ağır yürürken yürümeli ve umursamaz şeytanla konuşmalı. Ama durun! Bhai'nin yıldızlı tavırlarını bir kenara bırakıp oynadığı karaktere dönüştüğü bazı filmler var.

1. Hum… Dil De Chuke Sanam (1999): Sooraj Barjatya değil, Sanjay Leela Bhansali ikinci uzun metrajlı filminde Salman'ın en iyilerini ortaya çıkardı. İkili, ilk kez Bhansali’nin ilk yönetmenlik denemesi Khamoshi The Musical'da Salman'ın Manisha Koirala’nın erkek arkadaşı olarak düzgün bir performans sergilediği Khamoshi The Musical'da birlikte çalıştı. Hum'da… Dil De Chuke Sanam Salman’ın doğuştan gelen yaramazlık duygusu sağlam bir şekilde dinlendi. Disiplinli bir müzisyenin evinde şakacı bir konuk olarak çok açık bir şekilde başarılıydı, Salman, gerçek hayattaki annesi Helen'in annesini oynadığı bu filmde kahramanca bir meşruiyet bile verdi. Onu sevdi. Hayranları da öyle. İzlemedim ama madem klasiklerden arasında, listede yerini alsın o zaman.

2. Tere Naam(2003): Güzel Bhumika Chawla'yı izinde bayıltıran salak Radhe olarak, Salman Khan bir zevkti, çünkü aşık çocuk ciddi bir kafa travmasından sonra psiko-travma geçirdi. Salman'ın daha önce veya sonra başka bir filmde bu kadar etkili bir karaktere dönüştüğünü hiç görmemiştim. Yönetmen Satish Kaushik bir devam filmi planlıyor. Devam filmi güzel olur mu acaba? Ben çok duygulanmıştım bu filmde. Ne de olsa eskilerin tadı bir başka. Önerilir! 

3. Bajrangi Bhaijaan (2016): Çok uygun bir başlıklı Bajrangi Bhaijaan'da Salman aslında Pavan Chaturvedi adlı bir karaktere büründü ve baştan sona orada kaldı. Salman'ın film boyunca karakterde kaldığını nadiren gördük. En son 'Salman Khan' değil de bir karakteri canlandırdığında Kabir Khan'ın Ek Tha Tiger'ındaydı. Orada karakterine girip çıkmaya devam etti. Bu sefer değil dostum! Bajrangi Bhaijaan'da değil. Ekranda gördüğümüz şey, Sooraj Barjatya sinemasından masum Tanrı korkusu, dürüst ve dürüst 'Prem'in bir avatarı, başka bir yıldız oyuncu tarafından oynanmış olsaydı kendini beğenmişliği sıkıcı olacak bir Hanuman Bhakt. Salman'ın Bajrangi Bhaijaan'da Prem'in Oğlu'nu oynadığını söyleyebiliriz. Küçük bir kızın Pakistan'daki evine geri dönme planlarının sorumluluğunu üstlenirken, Salman'ın kariyerinin bugüne kadarki en başarılı performansından biri olduğunu söyleyerek daha fazla zaman kaybetmeyelim, içten tutkulu ve duygusal. Hayatımda izlediğim en güzel ilk 5 film arasında kesinlikle bu film de var. 3-4 kere de izledim. Ne müthiş bir film!

4. Sultan (2016): Salman Khan'ın süper yıldızı, mantık veya mantık sınırlarının ötesindedir. Yürekleri ısıtan Bajrangi Bhaijaan hareketinden sonra, Salman kendini tekrar fiziksel ve duygusal olarak Sultan'da yeni bir seviyeye itti. İyi kalpli, sağlam bir şekilde güvenilir Haryanvi güreşçisi Salman'ı oynamak, anında sevimli karakterine manevi bir kesinlik ile birlikte bir tür alıngan kırılganlık getirdi. Salman bu filmde müthişti. Çok da şey katar bu film insana. Dangal ile aynı yıl vizyona girmişti diye hatırlıyorum aynı zamanda. 

5. Mujhse Shaadi Karoge (2003): İşte yapımcı Sajid Nadiadwala'nın arkadaşı Salman ve komşusu Akshay Kumar ile bir araya geldiklerinde yaptıkları. Kişiliklerini ters çevirdi. Salman, tanrı korkusu, dürüst, aziz sevgili çocuğu oynadı. Akshay, huysuz, şeytani, sert içki içen dolandırıcı talip rolünü oynadı. İkisi de Priyanka Chopra'yı bir yap ya da öl gücü ile kurdular. Sonunda Salman kızı aldı. Bunu da izlememişim yav...Neyse, listede yerini alsın.

Bizler de Türk hayranlar olarak uzun hayırlı mutlu bir hayat diliyoruz. İyi ki doğdun Sallu bhai!

Kaynak:

https://www.bollywoodhungama.com/news/features/happy-birthday-salman-khan-5-performances-celebrate-salman-khans-superstardom/
Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?