Tiger Zinda Hai Hakkında Bazı Bilinmeyenler

 Tiger...En sevdiğim filmlerden biri...Ne güzel de bir seri...3.sü yolda geliiy...

 Yönetmen Ali Abbas Zafar, Bollywood'da zirveye kayda değer bir yolculuk yaptı.  Sultan ve Tiger Zinda Hai ile başarılarıyla iki kere 300 crore gişe rekoru kıran en genç yönetmen. Sadece Rajkumar Hirani bu başarıyı P.K.  ve Sanju! Dehradun şehrinden bir yabancı olan Ali, Bollywood'daki yolculuğuna yönetmen yardımcısı olarak başlarken YRF tarafından yetiştirildi ve bugün kendi başına olduğu bir yıldız yönetmen olmaya başladı!

Tiger serisinin dizginlerini devralan ve ikinci film olan Tiger Zinda Hai'yi (TZH - 2017) yöneten Ali, film Hint sinema tarihinde tüm zamanların gişe rekorları kıran bir film haline gelirken Hindistan'da aksiyona bakış acısı için bir ölçüt oluşturdu.

 Filmin üçüncü vizyona girme yıldönümünde Ali, filmi yapma yolculuğunu ve Aditya Chopra ile TZH vizyonunu nasıl elde ettiğini anlatıyor. Genç yönetmen "Özellikle ilk bölüm olan Ek Tha Tiger çok büyük bir hit olduğu için bu büyük bir sorumluluktu. İkincisi, Sultan'dan sonra geliyordu ve Sultan'ın sahip olduğu sevgi, benim ve Adi için bir nevi katlanmak için ek bir sorumluluk haline geldi. insanlar oradan çıktıklarında, ilk bölümde yaratılan karakterlerin hakkını verdiğimizi ve bir sonraki seviyeye taşıdığımızı hissediyorlar ”diyor genç yönetmen.

 Ekliyor, "İlk film çoğunlukla romantizmdi. Ama şimdi karakterler belirlendiğine göre, ikinci bölümün biraz daha gerçeğe dayalı olması gerektiğini düşündüm. Dünyanın sosyo-politik senaryosu, terörizmle ilgili küresel sorunlar ve bu filmin arka planı haline geldi.39 Hintli hemşirenin bir terör örgütü tarafından yakalandığı gerçek bir olaydan ilham aldık ve ona kurgusal bir dönüş yaptık ve bu görev RAW ve Tiger tarafından oluşturuldu ve yürütüldü. "

Ekliyor, "İlk film çoğunlukla romantizmdi. Ama şimdi karakterler belirlendiğine göre, ikinci bölümün biraz daha gerçeğe dayalı olması gerektiğini düşündüm. Dünyanın sosyo-politik senaryosu, terörizmle ilgili küresel sorunlar ve bu filmin arka planı haline geldi. 39 Hintli hemşirenin bir terör örgütü tarafından yakalandığı gerçek bir olaydan ilham aldık ve ona kurgusal bir dönüş yaptık ve bu görev RAW ve Tiger tarafından oluşturuldu ve yürütüldü. "

Ali, film kendisine anlatıldığında Salman Khan'ın tepkisini anlatıyor: "Senaryo hazırlandığında Salman bey ile tartışmam filmin ismiyle başladı ve isim Tiger Zinda Hai idi. Bu yüzden, için başlığı söylediğimizde bana gülümsedi. Filmlerinin çok ikonik isimleri var ve oyle ya da boyle TZH, Salman Khan'ı düşünebileceği en iyi şekilde ifade ediyor. Yani, ona hikaye fikrini anlattığımda, filmle ne yapmaya çalıştığımızı anladı. Çünkü TZH'nin kemiği  birlik, barış, kardeşlik, mutluluk ve oyle ya da boyle Salman Khan bunlar icin bir marka haline geldi" diyor

 Filmin başrol oyuncusu Katrina Kaif, bu filmle kendini yeniden yaratan, akıcı formda savaşan, aksiyon kahramanı olduğu için oybirliğiyle övüldü.  Ali, "Katrina Kaif (Zoya), Tiger serisinin çok önemli bir parçası" diyor.

Sonucta Kabir (Han) Tiger'ın ilk bölümünde çok güçlü bir kadın kahraman kurmuştu.  Bu yüzden benim için Zoya'nın TZH'deki Tiger kadar güçlü karakterini yaratmak ek bir sorumluluktu. Fikir, kendi bireyselliğini vermekti.  Zoya'nın TZH'deki şarkısı senaryo ve hikaye anlatımında sadece güçlü değil, aynı zamanda duygusal olarak da çok güçlü

Şöyle ekliyor: "Her zaman çok güçlü kadınların yanında oldum - annem, ailemdeki kadınlar, arkadaşlarım ve Salman da biliyorsunuz, Adi de oyle. Yani, fikir şuydu:  Erkek, sıkıntı anında kadınları her zaman kurtaramaz. Kadınlar eşit derecede güçlüdür ve nerede olurlarsa olsunlar ve kiminle savaşıyor olurlarsa olsunlar kendi başlarına durup savaşabilirler.

 Zoya'yı yaratma fikri, tamamen zamanımızın çağdaş kadınının sesi haline gelmesine dayaniyor. Ve kadınlar, kendileri için savaşacak kimseye ihtiyaç duymadıkları bu alanda nasıl davrandılar. Kadınları beyaz perdede kutlamaya başlamamızın tam zamanı. "

 Tiger Zinda Hai, Hint sinemasının en büyük gişe rekorları kıran filmlerinden biridir.  Ali'ye filmin izleyiciyle bağlantılı en büyük USP'sinin ne olduğunu düşündüğünü sorun ve o, "TZH'yi en büyük gişe rekorları kıran filmlerden biri yaptığı için Tanrı'ya ve izleyiciye çok minnettarım.

 Sanırım filme olan aşk çoğunlukla filmin duygusundan geldi.  Vatansever ama jingoistik değil, ticari, eğlenceli ama bir yerde ya da başka bir yerde duygudan sıyrılmıyor. "

Devamını merakla bekliyorummm! Kaynak:

https://m.filmfare.com/news/bollywood/ali-abbas-zafar-shares-several-unknown-facts-about-tiger-zinda-hai-on-its-third-anniversary-45433.html



Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?