Saif Ali Khan ve Dizisi Linçleniyor!

Saif Ali Khan'ın yer aldığı son dijital platform projesi, Tandav dizisi. Bazı hindu kesim tarafından Saif Ali, linçleniyor birkaç gündür. Bu haberimiz de sizleri de bu durumdan haberdar etmek. Bakalım Saif Ali Khan'a neler denmiş ve sonrasında ne gibi önlemler alınmış...

Amazon Prime Video platformunda yayınlanan Tandav, belirli bir dinin duygularını rahatsız ettiği için yapımcılara ve yayın platformunun başına karşı bir FIR başvurusu yapıldıktan sonra yasal bir çorbaya düştü. Pek çok kişinin dile getirdiği endişeleri ele alan şovun yapımcıları, içerikte değişiklik yapmaya karar verdiler. Onlar da bu durumdan bayağı etkilenmiş olacak ki içeriği değiştiriyorlar. Orijinal içerik siyasiydi, sanırım bunu düzeltecekler.

Yapımcıların yeni açıklaması, tüm bu şikayetlerden sonra geldi. Şikayetçiler, bazı sahnelerin "Hindu Tanrıları ve Tanrıçaları" na hakaret ettiğini iddia etmişlerdi. Bazıları, filmdeki sözde kastçı diyaloglardan da rahatsız oldu. 

Yönetmen Ali Abbas Zaffar'ın Twitter'da paylaştığı oyuncu ve ekip tarafından yapılan resmi açıklamada, "Ülkemiz halkının duygularına son derece saygı duyuyoruz. Hiçbir bireyin, kastın, topluluğun duygularını incitmek veya kırmak niyetinde değildik. Irk, din veya dini inançlar veya yaşayan - ölü herhangi bir kuruma, siyasi partiye veya kişiye hakaret veya öfke amacımız değildi. Tandav'ın oyuncuları ve ekibi, aynı yöndeki endişeleri gidermek için web dizisinde değişiklik yapma kararı aldı. Biz bu konudaki rehberlik ve destek için Bilgi ve Yayın Bakanlığı'na teşekkür ederiz. Dizi istemeden kimsenin duygularını incitmişse bir kez daha özür dileriz. "

Ali Abbas Zafar, çok iyi bir yönetmen. Umarım bu durumun da üstesinden gelecektir, anekdot bırakmadan geçmeyeyim.

Tandav'ın galası 15 Ocak'ta Amazon Prime Video'da yapıldı. Filmde Saif Ali Khan, Dimple Kapadia, Mohammed Zeeshan Ayyub, Sunil Grover, Tigmanshu Dhulia, Kumud Mishra gibi oyuncular yer alıyor. Aslında bu film Amazon'da izleme listemde yer alıyor, fakat hala izlemedim. Belki de düzeltme yapılana kadar kaldırılır. Eğer izleyeniniz olduysa yorumlar kısmına bu şikayetlerin asılsız olup olmadığını belirtirseniz sevinirim. 

Kaynak:

https://www.bollywoodhungama.com/news/bollywood/tandav-controversy-makers-decide-implement-changes-web-series-row-hurting-sentiments/
Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?