Shah Rukh Khan ve Gauri Khan Çiftinden Komik Anlar

Shah Rukh Khan ve Gauri Khan, yıllardır evliler ve 3 çocuk sahibi ebeveynler (Bollywood hayranlarının %99'u bilir bunu ama yine de malum bir giriş yapmak lazım). Birçok çift gibi onlar da evlenme öncesi bazı zorluklar yaşadılar. Örneğin, dini bir problem vardı ortada. Bildiğiniz üzere Shah Rukh Khan müslüman ve Gauri Khan hindu. Çoğu aile için bu problem olsa da, Shah Rukh Khan işi eğlenceye çevirmesini bilmiş zamanında. İşte o haber:

Shah Rukh Khan bir keresinde, düğün törenlerinde Gauri Khan'ın ailesine şaka yaparken 'çok eğlendiğini' ve onları evlilikten sonra dinini değiştireceğine inandırdığını açıkladı. (Gauri'nin dinini değiştirmekten bahsediyor).

Shah Rukh Khan, düğün resepsiyonunda Gauri Khan'ın tüm ailesine şaka yaptı. Birkaç yıl önce Farida Jalal'ın sohbet programında yaptığı görüşmede, bazı akrabalarının İslam'a dönerse sessiz tonlarda spekülasyon yaptığını ve pahasına biraz eğlenmeye karar verdiğini açıkladı.

Gauri'nin "eski moda" ailesi resepsiyonda toplandı ve Gauri'ye dinini değiştirip değiştirmeyeceğini fısıldadı. Shah Rukh kulak misafiri oldu ve ona “Gauri, chalo, burkha pehno. Namaz padhte hai, chalo (Gauri, hadi burkha -bizdeki çarşaf- giy. Hadi gidip namaz kılalım). "

Aile şoktaydı ve Shah Rukh onlara “Dekhiye, yeh toh burkhe mein rahegi aaj ke baad. Aaj ke baad yeh ghar se bahar nahi niklegi. Iska naam hum Ayesha kar denge (Bakın, bundan sonra sadece burkha giyecek. Evden çıkmayacak. Adı Ayesha olarak değiştirilecek). "

Shah Rukh, sevginin dini aşması gerektiğini söyledi. "Çok eğlendim ama tüm bunlardan çıkarılacak ders, kişinin dine saygı duyması ama aşk yolunda gelmemesi gerektiğiydi. Şimdi, ailesinin beni onlardan daha çok sevmesinin zamanı geldi."

2005 yılında Koffee With Karan'da, Gauri kendisiyle Shah Rukh arasındaki dini farklılıklardan bahsetti. "Shah Rukh’un dinine saygı duyuyorum ama bu, din değiştirip Müslüman olacağım anlamına gelmiyor. Ben buna inanmıyorum. Bence herkes bir birey ve kendi dinine uymalı. Ama açıkçası, saygısızlık olmamalı. Shah Rukh dinime saygısızlık etmez ”dedi.

(Ben ayrıca şuna da değinmek isterim: Orası Türkiye veya Arabistan değil. Yani çoğunluğu Müslüman olan bir ülke değil. Yıllardan beri orası hem Müslüman hem Hindu insanların bir arada yaşadığı bir yer ve bunu kimse inkar edemez. İki kültür arasında büyüyorlar. Yani bize garip gelen 'ikisi de farklı din' olayı, onlara göre garip değil. Eleştirilerden önce bunu belirtmek isterim.)

Ne diyelim, Allah mutlu mesut etsin. Kimsenin bir şey demeye hakkı yok, kendi bilecekleri bir mesele bu. Mutlularsa, daimi olmasını dilemek düşer bize.

Kaynak:

https://www.hindustantimes.com/entertainment/bollywood/when-shah-rukh-khan-pranked-gauri-s-family-at-their-reception-told-them-she-would-only-wear-burkha-after-wedding-101610959320173.html
Yorumlar

  1. Çok haklısınız,kendileri mutlularsa karışmak bize düşmez.

    YanıtlaSil
BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?