Sushant Singh Rajput Davasından Yeni Bir Haber

Uzun zamandır Sushant Singh Rajput'un ölümüne dair haberler yayınlanmıyor ve tüm sessizlik korunuyordu. Ama yeni bir haber bu seyri değiştirdi. Ben çok fazla yorumumu katmadan habere geçiyorum.

Bombay Yüksek Mahkemesi, 7 Ocak Perşembe günü, Rhea Chakraborty tarafından kendilerine karşı açılan ilk bilgilendirme raporunu kapatmaya çalışan merhum aktör Sushant Singh Rajput’un kız kardeşleri Priyanka Singh ve Meetu Singh tarafından açılan bir savunma kararını saklı tuttu.

7 Eylül'de Rhea Chakraborty, Sushant Singh Rajput’un kız kardeşlerine yasadışı yollardan ilaç temin ettiği için Mumbai Polisine ilk bilgilendirme raporu kaydı yaptırdı. Kız kardeşler, bilgilendirme raporunu kapatmak için geçen yıl mahkemeye başvurmuşlardı.  Mahkemede avukatları Vikas Singh, ilaçların ICMR yönergeleri uyarınca teletıp yoluyla reçete edildiğini savundu.

Ayrıca ilk bilgilendirme raporunun karşı bir dava olduğunu ve Soruşturma Merkezi Bürosu soruşturmasının bir parçası olduğunu söyledi. Soruşturma Merkezi Bürosu için ortaya çıkan Ek Avukat General Anil Singh, kız kardeşlerin ilk bilgilendirme raporunun kapatılması gerektiği iddiasını destekledi.

Mumbai Polisi için görünen Rhea Chakraborty’nin avukatı Satish Maneshinde ve Devdatt Kamat iddialara karşı çıktı. India Today'e göre Maneshinde, "Rhea'nın 14 ay boyunca beş üst düzey psikiyatri doktoruna danıştı ve onlar tarafından yazılan ilaçları alıyordu.

SSR'nin hizmetkarlarından birinin yaptığı açıklamada, SSR'nin ölümünden birkaç gece önce SSR için dört kez uyuşturucu aldığı belirtiliyor. Ve SSR öldüğünde, bu uyuşturucular orada değildi. Doktorlar uyuşturucu ve ilaçların ölümcül bir kombinasyon olduğunu söylemişlerdi ve Rhea ondan uyuşturucu almamasını istemişti."

Ayrıca Rhea Chakraborty ve Sushant Singh Rajput'un Haziran 2020'de bir tartışma yaşadıklarını ve ardından evinden ayrıldığını söyledi.  Kız kardeşleri, 8 Haziran 2020'de ayrıldıktan sonra oradaydı.

Mumbai Polisi'ni temsilen Devdatt Kamat, Sushant ve kız kardeşleri arasındaki sosyal medya konuşmasını, sohbetin yalnızca kısa mesajlar aracılığıyla gerçekleştiği için çevrimiçi danışmanın azaldığını söyleyerek okudu. India Today'e göre Kamat, "Biri Delhi'deki bir hastanenin polikliniğine gitti, doktora danıştı ve reçeteyi aldı. Bunlar reçetesiz ilaçlar değil.

Ve dilekçe sahipleri Teletıp Yasasını bile okumadılar.  Doktor, reçete yazmadan önce hastanın kimliğinden memnun olmalı ve hastanın ihtiyaçlarını gözden geçirmelidir.

Reçete bir kardiyolog tarafından verildi, bu da başka bir konu.  İlk bakışta, reçete hakkında bir şüphe var ve araştırılması gerekiyor. " dedi

Mahkemede çok sayıda iddiada bulunulduğu için, Bombay Yüksek Mahkemesi kararını saklı tuttu ve yeniden oluşturucular Yargıç S S Shinde ve M S Karnik tarafından yapıldı.  PTI'ye göre Yargıç Shinde, “Durum ne olursa olsun .. Sushant Singh Rajput'un yüzünden masum ve ayık olduğu anlaşılabilir ve iyi bir insan.  Herkes onu özellikle M S Dhoni filminde sevdi." dedi

 Mahkeme heyeti, avukatlara, emrini yerine getirmeden önce yazılı görüşlerini sunmalarını istedi. 

Durum ne artık çıkmalı ortaya.

Kaynak:

https://www.bollywoodhungama.com/amp/news/bollywood/sushant-singh-rajputs-face-revealed-sober-innocent-says-bombay-high-court/
Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?