Aamir Khan Uzaylı Karakterine Girebilmek İçin Bakın Ne Yapmış

Aamir Khan'a Bollywood'da mükemmeliyetçi deniyor ve ekrandaki karakterlerini canlandırmaya olan bağlılığı da çok sık biliniyor. Hepimiz Aamir'in kilo alıp verdiğini ve hatta karakterlerinin lehçelerini ve aksanlarını öğrendiğini biliyoruz. Hatta PK filminde uzaylı karakterine girebilmek için de bir şeyler yapmış kendisi.

Rajkumar Hirani filmi bugün 7 yılını doldururken Aamir'in karakterini inandırıcı kılmak için ne kadar çaba harcadığını sizinle paylaşacağız. Pek çok hayran, onun uzaylı görünümlü kulaklar elde etmek için takma kulaklar taktığını bilse de, onun karakterine uyması için pratik olarak her gün 100'lerce paan (hafif uyarıcı olarak kullanilan bitki yapraklari, filmde yediği o yeşil yapraklar) yuttuğunu biliyor muydunuz? Çiğneyip çiğneyip tükürülen hani.
2014 yılında bir PK medya toplantısından Bollywood Hungama tarafından paylaşılan bir videoda, bir gazeteci Aamir Khan'a ne kadar paan yediğini ve beğenip beğenmediğini sordu. Soruyu yanıtlayan Dhoom 3 oyuncusu, ''Paan yemek benim adetim değil aslında.'' dedi. Dangal yıldızı, hayatında ara sıra paan yediğini, ancak bu film için çok fazla yediğini söyledi.
Karakterinin bir paan aşığı olduğunu da ekleyen Aamir Khan, her sahnede onu çiğnediğini ve çekim sayılarına bakıldığında günde 50-60 tane tüketmiş olabileceğini söyledi. Yönetmen Rajkumar Hirani bunun daha fazla olduğunu eklediğinde, oyuncu bu sayının günlük 100'e yaklaşabileceğini ekledi.
Öyleyse onlara günde 100'den fazla paan sağlayan kimdi? Setlerde paan sağlayan elemanları vardı. Görünüşe göre, her çekim için Aamir ağzını doldurmak için taze bir paan yemek zorunda kaldı. Sadece bu da değil, çekime başlamadan önce bile, Ghajini oyuncusu ağzının içinde ve dudaklarında doğru rengi elde etmek için en az 10-15 paan yemek zorunda kaldı. Bu özveri değil de nedir arkadaşlar?

Kaynak: https://www.koimoi.com/bollywood-news/did-you-know-aamir-khan-ate-close-to-100-paans-daily-to-ace-his-pk-character-with-perfection/

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?