Bir Kriket Filmi Olmasından Çok Daha Öte Aslında

Film yapımcısı Kabir Khan, '83' gibi bir hikayenin kitlelere ulaşmasına vesile olduğu için kendini pek bir şanslı hissediyor. Ona göre her hikayenin bir kaderi vardır ve böylesine ilham verici bir hikayenin parçası olmaktan mutluluk duyuyor. Gerçekten en çok beklenen film de denebilir 83 için.

Ranveer Singh'in başrol oyuncusu olduğu 83'ün duygusal yanını anlatan yönetmen, ''Bir hikaye, en eğlenceli ve ilgi çekici şekilde anlatılan bir insan hikayesi olmalıdır. '83' tüm bunlara kendi içinde sahip. Günün sonunda bu, insan zaferinin inanılmaz bir hikayesi. Tabii ki, arka planda kriket ve hayattan bile daha büyük olan 1983 Dünya Kupası var. Ama bakarsanız, bu bir grup oğlanın çok samimi bir hikayesi.'' Yani bir kriket filmi olmaktan çok daha öte.
Kabir Khan şöyle açıklıyor: ''Kimse onlara gerçekten inanmadığı zamanda bile Londra'ya inen mazlum bir takımın hikayesi. Londra'daki her gazete, oyunun seviyesini düşürecekleri için Hint takımının davet edilmemesi gerektiğini söylüyordu. O kadar dramatik ve duygusal bir hikaye ki, yapmayı düşündüğümüz zamanda ilk materyali okuduğum an, başından beri bağımlısı oldum. Hikayeyi anlatmış olmaktan dolayı ayrıcalıklı hissediyorum çünkü daha önce film yapımcılarının bazen bir hikaye seçmediğini, bunun yerine bir hikayenin bir yönetmeni seçtiğini söylemiştim. '83' beni insanlara ulaşmak için bir araç olarak seçtiği için çok mutluyum.'' diye ekliyor. Daha anlamlı cümleler kurulamazdı!

Kaynak: https://www.koimoi.com/bollywood-news/83-director-kabir-khan-calls-ranveer-singh-starrer-an-intimate-story-of-a-bunch-of-boys/

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?