Meğer Duplicate Filmi Alia Bhatt'ı Etkilemek İçin Yapılmış

Mahesh Bhatt, 90'larda Naam, Saaransh, Sadak, Sir, Tadipaar, Daddy ve daha fazlası gibi sert ve cesur filmler vermesiyle tanınan ünlü bir film yapımcısı biliyorsunuz ki. Son yirmi yılda Raaz, Jism, Murder, Gangster ve daha fazlası gibi filmlerin yazarı ve yapımcısı (ya da her ikisi) olarak bir isim yapmış olsa da, 1999'daki Shah Rukh Khan'ın başrol oyuncusu olduğu Duplicate filmini kızı Alia Bhatt nedeniyle hayata geçirdiğini biliyor muydunuz?

Filmin vizyona girmesinden bir yıl önce yapım aşamasında, bir haber ekibi, oyuncular ve ekiple sohbet etmek için setleri ziyaret etti. Bu etkileşim sırasında Bhatt, tür değiştirmenin ve bu aksiyon komedisini SRK ile yapmanın gerçek nedeni hakkında işte o zaman konuştu. 1997'de Duplicate setlerinde Lehren ekibine konuşan Mahesh Bhatt, daha önceki filmlerinin çocuklar için fazla şiddetli veya karanlık olabileceğini ima ederek "Çocuklarıma göstermeyi dört gözle beklediğim bir film." dedi. Zamanında Aamir Khan da Ghajini filmini kızının izlemesini istememişti.
Yönetmen daha sonra, o sırada sadece dört yaşında olan Alia'yı etkilemeyi umduğunu belirtti. ''Çocuklar normalde anne babalarından etkilenmezler. (saçma bir yorum olmuş, tam tersi en çok anne babalarından etkilenirler) Büyük ihtimalle Duplicate ile dört yaşındaki kızım Alia'yı etkileyebilirdim." Film yine de çok başarılı olamadı, her ne kadar güzel niyetlerle yayınlansa da. Neyse ki şimdi, o etkilemeye çalıştığı kızın SRK ile oynadığı filmi bile var.

Kaynak: https://www.koimoi.com/bollywood-news/shah-rukh-khans-duplicate-was-made-due-to-alia-bhatt-heres-an-interesting-story-mahesh-bhatt-once-shared/

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?