Salman Khan Bollywood İsminden Nefret Ediyormuş Aslında!

Bollywood'un favori Bhaijaan'ı (abisi) dediğimizde aklımıza gelen tek isim Salman Khan. Bhaijaan, gişe rekorları kıran filmleri bize vermekten, İnsani Yardım Vakfı (Being Human Foundation) aracılığıyla insani amaçları teşvik etmeye kadar, tüm dünyada kalpler kazandı ve şimdi Bollywood'un büyüklerinden biri. Ancak, Salman abimiz, 'Bollywood' lafından pek de haz etmezmiş.

Senarist Salim Khan'ın en büyük oğlu olan Salman, Bollywood endüstrisine 1988'de yayınlanan Biwi Ho To Aisi'de yan bir rolle girdi. Khan, sektördeki büyük çıkışını, gişede büyük bir başarı elde eden ilk filmi Maine Pyar Kiya ile elde etti. O zamandan beri Salman, Andaz Apna Apna, Hum Sath Sath Hain, Karan Arjun, Hum Aapke Hain Koun, Biwi No. 1, Ready, Ek Tha Tiger, Sultan ve daha pek çok filmdeki rolleriyle daha büyük bir şöhret elde etti.
Ancak Salman Khan bir keresinde çalıştığı sektörden nefret ettiğini iddia etmişti. Oyuncu 2011'de kendi Twitter hesabına Bollywood terimini 'iğrenç' bulduğunu ve bundan hoşlanmadığını paylaşmıştı.
Salman Khan'ın tweet'i, "Bu lanet isimden nefret ediyorum, bollywood, kim dedi bunu? Mide bulandırıcı." Oyuncu, Hollywood teriminden türeyen isme karşı hoşnutsuzluğunu açıkça dile getirdi. Sebebi bu yani. Baş harfi B olarak değiştir, olsun sana Hint sineması. 
Bu pek çok kişiyi şok etti tabii Bollywood'un bhaijaanından böyle bir söz duymak. Ancak birçok hayranı oyuncunun tweetine destek verdi. Bir hayran, "@BeingSalmanKhan evet Bhai, bu iyi bir fikir/iyi dedin." dedi. Başka bir hayran, ''@BeingSalmanKhan bundan nefret ediyorsun… sakin ol, bundan sonra bu ismi kullanmayacağız, senin her zaman dediğin gibi sadece 'film sektörü' diyeceğiz.'' Hemen de ikna olmul. Bir tanesi de abartıyı zirveye çıkarıp, ''Hayır, Bollywood olarak adlandırılmamalı, “Sultan'ın” krallığı olarak adlandırılmalı.'' dedi. Tm olr.

Kaynak: https://www.koimoi.com/bollywood-news/when-salman-khan-was-disgusted-with-bollywood-he-hated-it-because-of-this-reason/

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?