Aamir Khan Mahesh Bhatt Yüzünden Filmi Bırakmayı Düşünmüş!

Bollywood'un mükemmeliyetçisi -şu kavramı da sevmem- Aamir Khan, kusursuz oyunculuk becerileriyle hepimizi şaşırtıyor ve pek çok da hayran kitlesine sahip. Karakterinin hakkını vermediği bir film olmadığı konusunda hepimiz eminim ki hemfikiriz.

Aktörün böylesine harika bir filminden bahseden Aamir'in 1998'de yayınlanan Ghulam'ın, kendisi için çığır açan bir film olduğu söyleniyor. Ancak filmin çekimleri sırasında PK aktörünün ünlü film yapımcısı Mahesh Bhatt yüzünden filmden çekip gitmek istediğini öğrendik. Hadi ya?
Yani ünlü gazeteci ve yazar Roshmila Bhattacharya, ''Matinee Men'' adlı kitabında Mahesh Bhatt ile Aamir Khan arasında bir olaydan bahsetmişti. 1998'de yayınlanan Ghulam'ın çekimleri sırasında neler olduğunu yazdı. Roshmila'nın kitabına göre, Aamir, Mahesh'in film için çekim yapma şeklinden gerçekten üzgündü.
Film yapımcısı Mahesh Bhatt'ın Ghulam'ın çekimine odaklanmak yerine kitaplarına kendini fazla kaptırdığı ve bu durumun Aamir Khan ile pek iyi gitmediği söyleniyor.

Dhoom 3 aktörünün Bhatt'a o kadar öfkeli olduğu ve yönetmeni işini düzgün yapmadığı için de çağırdığı iddia edildi. Kitapta ayrıca Mahesh'in tutumu nedeniyle Aamir'in bu projeden ayrılmaya hazır olduğu ve çok mutsuz olduğu için kaybı telafi ettiği de belirtildi.
Mahesh ve Mukesh Bhatt, filmin yönetmenliğini devralan Vikram Bhatt'ı filme getirdiğinde işler daha da kötüye gitmedi şükür. Sonra zaten şükür ki bize Ghulam gibi bir filmi vermiş oldular.

Kaynak: https://www.koimoi.com/bollywood-news/when-aamir-khan-was-fed-up-by-filmmaker-mahesh-bhatts-attitude-wanted-to-walk-out-of-ghulam/

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?