Bhumi Pednekar Lezbiyen Bir Kadını Oynadığı Filmi Badhaai Do Hakkında Konuştu

 

Bhumi Pednekar Lezbiyen Bir Kadını Oynadığı Filmi Badhaai Do Hakkında Konuştu: Ben Bir Oyuncuyum ve Karakterimi Oynuyorum

Bhumi Pednekar; Badhaai Do filmindeki lezbiyen rolü hakkında konuştu.  Bhumi filmde Chum Darang ile romantizm yaşıyor. Filmde Bhumi ve Chum birbirine aşık olan iki kadını oynuyorlar. Filmde aynı zamanda Rajkumar Rao da başrolde yer alıyor. Filmin tanıtım videosu, lavender marriage (homoseksüel olduklarını gizlemek amacıyla bir kadın ve bir adamın yaptığı evlilik) üzerinde durmakta.

Ünlü oyuncu Bhumi Pednekar, dün vizyona giren filmi Badhaai Do’daki rolü hakkında içini döktü. Son zamanlarda verdiği bir röportajında karakteri canlandırmak konusunda tereddüt edip etmediği konusunda sorulan soruyu cevapladı. Oyuncu filmin mesajından bahsetti. India Today ile yaptığı bir röportajda Bhumi, filmi kabul ettikten sonra seçiminden dolayı hiçbir şüphe duymadığını belirtti. “Evet , bu benim cinsel tercihim değil ama beni ben yapan şey cinsel tercihim mi?” dedi. “Bu rol için neden karakterimdeki cinsel tercihi farklı olan bir kadın düşünülsün? Ben sıkı çalışan bir insanım ve bununla bir birlikte ortada oldukça büyük bir yetenek var. Öyleyse neden (cinsel tercihi benimkinden farklı olan) başka bir kadından daha çok ya da daha az hak ediyorum? Yani bu adil mi?”

Filmin fragmanına göre Bhumi, Suman Singh adında kadınlara ilgi duyan 31 yaşında bir beden eğitimi öğretmenini oynuyor. Ailesinin baskısından kurtulmak için Shardul (Rajkumar) adında bir polis ile evleniyor. Hikayede asıl vurucu nokta Rajkumar’ın karakterinin de gay olduğunun işaretlerinin verilmesiyle oluyor. Harshvardhan Kulkarni tarafından yönetilen Badhaai Do filmi 11 şubatta vizyona girdi.

Ayrıca oyuncu, Güney Hindistan filmlerinin Bollywood’tan daha iyi konulara sahip olduğunu düşünüp düşünmediği sorusuna da cevap verdi. “Hayır, öyle olduğunu düşünmüyorum. Bizim sektörümüzün Hindistan’ı bütünleştirdiğini düşünüyorum.  Güneyde gişe rekorları kıran Hint filmlerimiz oldu ama o zamanlar bu soru hiç gündeme gelmedi. Hintçe filmlere olan güveni ortadan kaldırmak haksızlık olur. Bunun sorulmasını çok komik buluyorum. Bir yılda çok fazla film üreten bir sektördeyiz. Bir bütün olarak Hindistan’ın yıldızlarına sahibiz.  Güneyde filmlerde oynayan Hint film sektöründen birçok oyuncumuz var. Bu demek oluyor ki sanat tektir.” şeklinde konuştu.

Kaynağa gitmek için tıklayınız

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?