Bollywood Ünlüleri Ukrayna Rusya Çatışmasına Sessiz Kalmadı

Rusya ve Ukrayna Savaşı son zamanların en hararetli haberlerinden biri haline geldi maalesef ki ve dünya çapında pek çok insan için endişe yarattı. Son zamanlarda Sonu Sood, Javed Akhtar ve daha pek çoğu gibi Bollywood ünlüleri, ülkeler arasında devam eden anlaşmazlıkla ilgili endişelerini dile getirdiler, bu duruma sessiz kalmadılar.

Biraz detaya inelim; Perşembe günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'da özel bir askeri operasyon başlattığını iddia etti ve ayrıca Ukraynalı askerlerden silahlarını bırakıp evlerine gitmelerini istedi.
Konuya dönecek olursak, Rusya'nın Ukrayna'daki askeri operasyonlarına başlamasının ardından sosyal medya dünyanın dört bir yanından gelen yorum ve tweet'lerle doldu. Dünyanın her köşesinden ünlüler de dünyada olup bitenler hakkında neler hissettiklerini ifade ediyorlar. Aktör Sonu Sood, Twitter hesabına Hindistan büyükelçiliğinden Ukrayna'daki Kızılderililerin güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için olası bir yol bulmasını talep etmişti.
Aktris Richa Chadda da Twitter hesabına, ''Bir ülkeyi Karanlık Çağlara geri iten her birlik ilhakı/çekilmesi, 'daha fazla demokrasi' ve 'ulusal çıkar' için olacak.'' yazdı. 
Şarkıcı ve emektar söz yazarı Javed Akhtar da konuya değinerek, ''Rus/Ukrayna çatışması adalet duygusu uyandırıyorsa, içlerindeki zayıfları korumak için insani bir istek uyandırıyorsa, Batılı güçlerin tümü neden Yemen gibi küçük bir ülkeye yönelik bombalamalar yapanlara tamamen kayıtsız kalıyor?''
Bunun dışında oyuncu Priyanka Chopra da, iki ülke arasındaki savaşla ilgili endişelerini paylaştı. Ancak oyuncu bunu Twitter'dan değil, Instagram hesabından yayınladı. Gönderinin başlığında ''Ukrayna'da ortaya çıkan durum ürkütücü. Yakın geleceğin belirsizliği içinde gezinmeye çalışırken hayatları ve sevdiklerinin hayatları için korku içinde yaşayan masum insanlar. Modern dünyada bunun böylesine feci bir noktaya nasıl tırmanabileceğini anlamak zor, ancak bu, tüm dünyada yankılanacak önemli bir andır.''
Bollyturk olarak, tüm masum insanlar için barış diliyor ve dualarımızı eksik etmiyoruz!

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?