Gangubai Kathiawadi'nin Oğlu Sinirleniyor

Alia Bhatt ve Sanjay Leela Bhansali, Berlinale 2022'de Gangubai Kathiwadi'nin dünya prömiyeri için hazırlanıyorlar. Vijay Raaz, Seema Pahwa'nın da rol aldığı ve Shantanu Maheshwari'nin Bollywood'daki ilk çıkışını işaret eden film, 25 Şubat 2022'de vizyona girecek. Film, şimdiden tartışmaya yol açtı.

Alia Bhatt, 1960'larda Mumbai'nin kırmızı ışık bölgesi Kamathipura'nın en güçlü, sevilen ve saygı duyulan hanımlarından biri olan Gangubai'yi oynuyor. Karakterin oğlu Shah, filmin "Mumbai'nin Mafya Kraliçeleri" romanından esinlendiğini iddia etti. Shah'a göre çalışmanın bazı bölümleri karalayıcıydı, Gangubai'nin itibarını lekeledi ve mahremiyet hakkını ihlal etti. Shah, Yüksek Mahkeme'ye filmin dağıtımının durdurulması ve romanın yazarlarının/yayıncılarının herhangi bir üçüncü taraf hakkı yaratmasını veya hayatıyla ilgili başka herhangi bir hikaye yayınlamasını yasaklayan bir ihtiyati tedbir talebinde bulunmuştu.
Şimdi, Aaj Tak ile konuşan Babuji Rao Shah, fragmanın yayınlanmasından sonra insanların annesi için hoş olmayan şeyler söylediğini iddia ediyor. "Annem fahişeye çevrildi. İnsanlar artık annem hakkında hoş olmayan şeyler söylüyor." dedi.
Gangubai'nin torunu Bharti de haber kanalına yaptığı açıklamada, "Yapımcılar para hırsıyla aileme iftira attılar. Bu kabul edilemez. Projeye başlamadan önce ailenin onayını istemediniz.'' dedi. ''Ne kitabı yazarken bize ne de filmi yapmadan önce bizden izin istemediniz. Büyükannem Kamathipura'da yaşıyordu yani orada yaşayan her kadın fahişe mi oldu? (Bharti'nin annesi) ve Sushila Reddy ve iki oğlu, Babu Raoji Shah ve Rajinikanth Raoji Shah. Biz bu aileden geliyoruz ama şimdi 'yasadışı' olarak adlandırıldık. Büyükannemiz evlat edinmeyi başardığında, bu kadar katı evlat edinme yasaları vardı. yerinde değil."

Kaynağa gitmek için tıklayınız

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?