Başrollerinde Samantha Ve Siddharth’ın Olduğu Jabardasth Filmi Band Baaja Baaraat Filminden Kopyalandığı Gerekçesiyle Sorunlar Yaşadı.

Samantha ve Siddharth’ın filmi Jabardasth 9.yılına girdi. 22 Şubat 2013 yılında yayınlanan ve Band Baaja Baaraat’ ın resmi olmayan yeniden yapımı olan film sinemalarda başarısız olduktan sonra yasal sorunlarla karşılaştı.

2013’ te Samantha ve Siddharth bir ilişki yaşıyordu. Telugu yönetmeni Nandini Reddy onları Jabardasth filminde bir araya getirdiğinde film çok konuşuldu. Hayranları filmin bir an önce yayınlanması için sabırsızlanıyordu. Film 22 Şubat 2013 tarihinde vizyona girdi. Edinilen bilgilere göre film Ranveer Singh-Anushka Sharma' nın Band Baaja Baaraat filminin resmi olmayan yeniden yapımıydı.

Yash Raj Films, Jabardasth’ın yapımcılarına yasal bir uyarı yayınladı. Jabardasth’ın yayınlanmasından sonra ünlü Tamil yönetmeni Lingusamy filmin haklarını güvenceye aldı. Filmi Tamil dilinde Dum Dum Pee Pee olarak dublajını yapacağını duyurdu. Ancak film 2013’ ün yazında vizyona girmesi gerekiyordu ve Yash Raj Films harekete geçmek için mahkemeden yardım istedi. Jabardasth vizyona girdiğinde filmi izleyenler bu Telugu filmi ile Band Baaja Baaraat arasında çok fazla benzerlikler gördü. Böylece film başarısız oldu ve seyirciyi etkileyemedi.

Samantha ve Siddharth popülaritesinden faydalanan yönetmen Lingusamy filmi Tamil dilinde Dum Dum Pee Pee olarak yayınlamaya karar verdi. Yash Raj Films Delhi Yüksek Mahkemesinden istediği kararı aldı. Mahkeme " Jabardasth'ı yayınlayan sanıkların DVD, CD, Blu-ray diskler de dahil olmak üzere başka herhangi bir formatta veya televizyon da dahil olmak üzere diğer herhangi bir elektronik veya manyetik formatta yayınlamalarını" engelledi. Bunun yanında Yash Raj Films ile Band Baaja Baaraa’ı Tamil dilinde Nani ve Vaani Kapoor ile yeniden çekeceğini duyurdu. Bu karar Lingusamy’ yi ikilimde bıraktı. Mahkeme kararı ve yeniden yapımın duyurusu Dum Dum Pee Pee’ yi yayınlamasına engel oldu.

14 Şubat 2014’te Yash Raj Films filmin Tamil versiyonu Aaha Kalyanam filmini yayınladı. Ancak bu film de Jabardasth'la aynı kaderi paylaştı. İkisi de sinemalarda başarısız oldu ve eleştirmenlerden ve izleyicilerden olumsuz geri dönüşler aldı.

Kaynağa gitmek için tıklayın

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?