Mahkeme Kararı: Filmin İsminin Değiştirilmesi Mümkün Mü?

Sanjay Leela Bhansali'nin Alia Bhatt'ın başrolde oynadığı yeni filmi Gangubai Kathiawadi, 25 Şubat 2022'de bu Cuma günü vizyona girecek. Şimdi, gösterime girmesinden sadece birkaç gün önce film, konusu nedeniyle çeşitli tartışmalara yol açtı. Uzun zamandır tartışılıyor zaten, bir bitmedi.

2021'de Bombay Yüksek Mahkemesi, bir alt mahkeme tarafından Alia Bhatt ve Sanjay Leela Bhansali aleyhine açılan hakaret davalarında kaldı. Gangubai'nin üvey oğlu olduğunu iddia eden Babuji Rao Shah tarafından açılan bir iftira davasında, bir metropol sulh hakimi, Mart 2021'de Alia Bhatt, Sanjay Leela Bhansali ve yapım şirketi Bhansali Productions Private Limited aleyhine celp çıkardı.
Shah, filmin "The Mafia Queens of Mumbai'' romanından esinlendiğini iddia etti. Shah'a göre çalışmanın bazı bölümleri karalayıcıydı, Gangubai'nin itibarını lekeledi ve mahremiyet hakkını ihlal etti. Shah, Yüksek Mahkeme'ye filmin dağıtımının durdurulması ve romanın yazarlarının/yayıncılarının herhangi bir üçüncü taraf hakkı yaratmasını veya onun hayatı hakkında başka herhangi bir hikaye yayınlamasını yasaklayan bir ihtiyati tedbir talebinde bulunmuştu.
Şimdi, Yargıtay Çarşamba günü, filmin yapımcılarına, mahkemelerde bekleyen birkaç dava ışığında filmin adını değiştirmenin mümkün olup olmayacağını sordu. "Başlığı değiştirmek mümkün mü?" Bunun üzerine dilekçe sahibi, filmin vizyona girmesinin geçici olarak durdurulması için baskı yapacaklarını ileri sürdü. Katılımcılar, filmin vizyona girmesine bir gün kala isim değişikliğinin "mümkün olmayacağını" savundu.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?