Sevgililer Gününde İzleyebileceğiniz Filmlerin Listesi

Belki sevgiliniz/eşiniz var, belki yok. Olsun, olsa da olmasa da, bu sene Sevgililer Günü'nde mutlulukla izleyebileceğiniz filmlerin listesi hazırlandı ve Bollyturk olarak da bizler, bu filmleri sizlerin ayağına getirdik. Tercih sizin!

Kaho Na Pyaar Hai
Bu Filmkraft Prodüksiyonu'ndan çıkma film, Hrithik Roshan ve Ameesha Patel'in ilk filmiydi ve bir süper yıldızın yükselişine ve izleyicinin aşk ilişkisinin başlangıcına damgasını vuran, hâlâ yürekleri yakan, güldüren ve ağlatan, şarkı söyleyip dans ettiren bir hikayeyle izleyicinin gönlünde yer ediyor. Rajesh Roshan'ın cıvıl cıvıl bir müzik notası, güzel mekanlar, Rakesh Roshan'ın yönetmenliği ve Hrithik'in çarpıcı bir çift rolü filmin başarısını sağladı ama filmi tüm zamanlaeın en unutulmaz aşk hikayelerinden biri yapan, ilk kez sahneye çıkanlar arasındaki yürek ısıtan ve masum romantizmdi.

Dilwale Dulhania Le Jayenge
Bu Sevgililer Günü'nü izlemek için bir başka zamansız romantik film de bu Yash Raj yapımı ikonik film. Bir Aditya Chopra yönetmenliği olan film, 25 yılı aşkın bir süredir kalplerde ve yankılanan bir hit oldu. Müziği, Avrupa'nın güzel manzaraları, artık pop kültürünün bir parçası haline gelen unutulmaz sahneleri ve on yıllar boyunca kült statüsü kazandı. Shah Rukh Khan ve Kajol arasındaki kimya ise görülmeye değerdi. Zaten bir nesil bu ikisini evli sandıysa sebeplerden biri de bu filmdir.
Raj ve Simran'ın aşk hikayesi daha yıllarca sürecek ve nesiller boyu film yapımcılarına ikonik tren sahnesini ve filmdeki diğer birçok unutulmaz anı tekrar ziyaret etmeleri için ilham vermeye devam edecek.

Rehnaa Hai Terre Dil Mein
Yönetmen Gautam Vasudhev Menon'un kendi Tamil filmi 'Minnale'nin bu Pooja Entertainment yeniden çevrimi, Harris Jayaraj'ın eskimeyen müziği, ilk kez Madhavan ve Dia Mirza'nın yer alması, Saif Ali Khan'ın çekici küçük bir rolünün de eklenmesiyle zaman içinde popülaritesini artırdı. Film, birbirinden tamamen farklı ama derin bir aşka dönüşen karşılıklı bir çekimin çekiminden kaçamayan iki sevgilinin yörüngesini bizlere aktarıyor.
Anlaşmazlık içinde olsalar bile, kusursuz kimyayı hissedebilirsiniz. Film hala kitlesel bir favori ve ilk yayınlandığı zamanki kadar taze görünüyor. Maddy ve Reena, her geçen yıl yeni nesil hayranlarını kazanmaya devam ediyor.

Qayamat Se Qayamat Tak
Bu Sevgililer Günü'nü izlemek için başka bir film de bu Mansur Khan yönetmenliği ve Nasir Hussain yapımı. Film, Shakespeare'in 'Romeo ve Juliet'ine yeni bir bakıştı ve iki talihsiz aşığın hikayesini harika bir duygu ve dokunaklılıkla yeniden anlattı. Süper hit film, Aamir Khan ve Juhi Chawla'nın kariyerlerini de başlattı ve gerçek aşk yolunda ortaya çıkan önyargılara ve çatışmalara anlayışlı bir bakış kazandırdı.
Raj ve Rashmi Rajput arasındaki talihsiz aşk, 1988'de birçok hayranını kazandı. En amansız düşmanları olan aileleri tarafından ayrılan ikili, kaçarak onlardan kurtulmaya çalışıyor, kırsal kesime gidiyor ama aralarındaki kan davası çok geride değil, ikisi de ilişkilerine bir son vermeye eşit derecede kararlı. Bu, Hint sinemasında romantik müzik türünü yeniden icat eden iyi niyetli bir klasik. Kötü son dolayısıyla da Hint sinemasına farklı bir bakış getirdi denebilir.

Aashiqui
Bu Mahesh Bhatt ve T-Series prodüksiyon filmi
 melodik bir Nadeem Shravan'ın müzikal notası etrafında örülmüştü, dublajlı bir sese sahip uzun boylu bir kahramana ve geleneksel bir kalıba sığmayacak kadar uzun ve esmer bir kadın kahramana sahipti ama o zaman bu geleneksel bir aşk değildi. Başrollerini Rahul Roy ve Anu Aggarwal'ın paylaştığı, harika bir Sevgililer Günü filmi olan proje, parçalanmış bir evde büyümek gibi gerçek sorunları, hırs, kıskançlık ve karşılıklı bağımlılık gibi modern aşkın komplikasyonlarını ele alıyor.
Hikaye, amaçsız bir gençle bir öksüzün önce yan yana gelip, aşık olduklarında anlam, dostluk ve rahatlık buldukları bir karakolda başlar. Pek çok devam filmi olabilir, ancak orijinalin büyüsü, sizi hala mırıldanmaya ve ilk aşkınızı hatırlamaya zorlayan bir film müziği ile eşsiz kalıyor.


Kaynağa gitmek için tıklayınız

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?