Şok Haber: Ünlü Şarkıcı Lata Mangeshkar Hayatını Kaybetti!

Duygulu sesiyle tanınan, Bollywood'u bilen herkesin kulaklarında şarkıları olan Hintli şarkıcı Lata Mangeshkar, 6 Şubat'ta 92 yaşında hayata veda etti. 8 Ocak 2022 tarihinde COVID-19 pozitif çıkan efsanevi şarkıcı, tedavi gördüğü Mumbai'deki Breach Candy Hastanesi'ne kaldırıldı.
5 Şubat'ta Lata Mangeshkar'ın sağlık durumunun kötüleştiği bildirilmişti. India Today'e göre, son sağlık güncellemesiyle ilgili bir açıklamada, "Lata ablanın sağlığı tekrar kötüleşti. Halen yoğun bakımda ve doktor gözetiminde olacak. Son 27 sürekli gündür hastaneye kaldırılıyor ve tedavisi sürüyordu.'' dedi.
Son raporlarda, Lata Mangeshkar'ın iyileşme belirtileri gösterdiği ve bu nedenle solunum cihazından çıkarıldığı ortaya çıktı.
India Today'e göre, bir açıklamada, "Lata abla, Mumbai'deki Breach Candy Hastanesi'ndeki yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olmaya devam ediyor. Bu sabah kendisine bir ekstübasyon DENEME verildi. Şu anda, belirtiler gösteriyor. Dr. Pratit Samdani başkanlığındaki doktor ekibinin gözetimi altında olacak. Dualarınız ve iyi dilekleriniz için her birinize teşekkür ederiz." dendi.
Lata Mangeshkar, tüm zamanların müzik endüstrisindeki ikonik yıldızlardan biri olarak kabul ediliyor ve her zaman da öyle kalacak. Binden fazla Hint filminde şarkı kaydetti ve otuz altıdan fazla Hint dilinde ve yabancı dilde şarkı söyledi. 1989'da Dadasaheb Phalke Ödülü'ne layık görüldü. 2001'de Hindistan'ın en yüksek sivil onuru olan Bharat Ratna'ya da ayrıca layık görüldü. 
Huzurlu olur umarız der ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?