Ünlü Şarkıcının Cenazesine Shah Rukh Khan Gibi Ünlüler De Katıldı

Adını çokça duyuran şarkıcı Lata Mangeshkar, 92 yaşında bugün vefat etti. Herkes için ikon haline gelmş şarkıcı, COVID-19 ve zatürree teşhisi konulduktan sonra 8 Ocak'ta Mumbai'deki Breach Candy hastanesine kaldırılmıştı.

Efsanevi şarkıcı Lata Mangeshkar'ın son törenleri Pazar günü Mumbai'deki Shivaji Park'ta tam devlet onuruyla gerçekleştirildi. Saat 18.30'da gerçekleşen cenazeye Bollywood ve siyasi isimler katıldı.
Shah Rukh Khan, film yapımcısı Madhur Bhandarkar, Ranbir Kapoor, Sachin Tendulkar, Siddharth Roy Kapur, Javed Akhtar, Raj Thackeray, Shankar Mahadevan, Shraddha Kapoor, Asha Bhosle, Usha Mangeshkar, Alka Yagnik ve daha fazlası cenaze töreninde hazır bulundu.

Başbakan Narendra Modi ve Maharashtra CM Uddhav Thackeray da efsanevi şarkıcının cenazesine son saygılarını sundular.
Son törenleri yapmak için beyazlar giymiş sekiz rahip geldi. Rahipler mantraları söylerken vücuduna sandal ağacı blokları yerleştirildi. Merhum Lata Mangeshkar'ın kardeşi Hridaynath, oğlu Aadinath Mangeshkar ile birlikte cenaze ateşini yaktı. 

Kaynak: https://timesofindia.indiatimes.com/entertainment/hindi/bollywood/news/lata-mangeshkar-passes-away-shah-rukh-khan-ranbir-kapoor-javed-akhtar-and-more-attend-the-funeral/articleshow/89389009.cms

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?