Aamir Khan ve Shah Rukh Khan Sözleriyle İnsanlığa Örnek Oluyorlar

The Kashmir Files'ın gişe rekorları kıran başarısı, 1990'da Keşmir Panditlerine yönelik zulmün korkunç bölümünü odak noktasına getirdi. 32 yıllık olay biliniyordu ancak Vivek Agnihotri yönetmenliğindeki film, topluluğun karşılaştığı dehşeti daha önce hiç olmadığı kadar belgeledi. Sonuç olarak sinemalarda 12 günü tamamlamasına rağmen haberlerde kalmaya devam ediyor.
İki gün önce, süperstar Aamir Khan'a RRR'yi tanıtmak için bir etkinlikte bu film hakkında soruldu. Bunun üzerine Anupam Kher'in başrolünde yer aldığı bu filmi kesinlikle izleyeceğini söyledi ve bizler de sizinle bu haberi paylaşmıştık. Ayrıca tarihte herkese acı veren bir bölüm olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca her Hintlinin The Kashmir Files'ı izlemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. "Bu film insanlığa inanan tüm insanların duygularına dokundu." diyen Aamir, filmin gişede bir hit olduğunu görmekten mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.
İlginç bir şekilde, bu Aamir Khan'ın bu bölüm hakkında ilk konuşması değil. 2016 yılında ünlü televizyon programı 'Aap Ki Adalat'ta da boy göstermişti. O zamanki eşi Kiran Rao'nun Hindistan'da yaşamaktan korktuğuna dair açıklaması bu sefer çok tepki almıştı. Seyircilerden gelen bir soruyu yanıtlarken Aamir Khan'a, 1990 yılında Keşmirli Panditlerin zorla evlerinden atıldığı hatırlatıldı.
Bu açıklamaya yanıt olarak Aamir Khan, ''Ülkemizde bazı insanların evlerini terk etmek zorunda kalması çok utanç verici bir olaydı. Ayrıca, Keşmir'de ikamet edenler, Keşmirli Pandit kardeşlere ulaşmak ve onları güvende ve emniyette tutacaklarının güvencesiyle evlerine hoşgeldin demek onların görevidir. Keşmir hükümeti bile aynısını yapmalı. Bir Hintli öldüğünde...Hatta ister Hindu olsun ister Müslüman, fark etmez. Hintliler olarak bunun yanlış olduğunu anlamalıyız.''
Bu arada, sosyal medyada Shah Rukh Khan ile ilgili 2015 tarihli bir olay konuşuldu. 1990 yılında Anantnag'dan Delhi'ye göç eden Keşmirli bir Pandit ailesi, Ekim 2015'te bir trafik kazası geçirdi. Yaşlı anne olay yerinde vefat etti. Orta yaşlı Deepak Raina kritikti, karısı Neenu komadaydı ve çocukları belden aşağısı uyuşmuştu. Tedavi pahalıydı ve bunu karşılayamıyorlardı.
Film yapımcısı ve aktivist Ashoke Pandit'e durumlarıyla ilgili bilgi verildi. O da yardım için Shah Rukh Khan'a yaklaştı. Yıldız onların kötü durumundan etkilendi ve hemen bir Rs çek gönderdi. Tedavileri için 3 lakh. Ashoke Pandit, SRK'nın jestini kayıtlarda doğrulamıştı. Raina'nın kayınbiraderi Ramesh, ihtiyaç anında yardım ettiği için Shah Rukh'a borçlu olduklarını söyledi.
Ve hepsi bu değil. Ashoke Pandit, daha önce Shah Rukh Khan'ın 10 yaşındaki bir kanser hastasına yardım etmek için öne çıktığını açıkladı. Ne yazık ki, yardım sağlanamadan küçük çocuk vefat etti. Ashoke Pandit, "Shah Rukh ölümünü öğrendiğinde çok üzüldü." demişti. Kendileri herkese insanca yaklaşan iki güzel Müslüman! Sizi seviyoruz!

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?