Aşık Oğlan Olmanın Yanı Sıra Shah Rukh Khan'ın Farklı Rolleri

'Dilwale Dulhania Le Jayenge'den 'Jab Harry Met Sejal'e kadar, oyuncu Shah Rukh Khan sinema ekranlarında klişe aşık çocuğu sayısız kez canlandırdı. Raj veya Rahul'u tasvir etmesi şüphesiz bu hızlı yükselişe yardımcı oldu. (zaten SRK'nin bir filmdeki ismini hatırlamazsanız Raj veya Rahul deyin muhtemelen tutar) Ama kendisi, bir oyuncu olarak, çok yönlü olduğunu da kanıtladı, aşık oğlan olmasının yanında.
Khan, 1990'larda olumsuz gölgeli karakterleri oldukça fazla oynadı. 'Baazigar'dan 'Anjaam'a, 'Ram Jaane'den' Darr'a - bu karakterleri kesinlikle üstlenmişti. Ancak kısa süre sonra insanlar onu romantik filmlerin simgesi olarak tanımaya başladı. Bakalım aşık çocuk olmasının yanı sıra ne tarz karakterlere sahip olmuş?
My Name is Khan
Film bir aşk hikayesiyle başlıyor ama Rizwan Khan sizin her zamanki tanıdığınız sevgiliniz değil. Asperger sendromuna sahip ve dünyayı çok daha basit bir şekilde görüyor. Rizwan, bizi sorunlarına sempati duymaya ve kararlılığını alkışlamaya iten Khan tarafından hassas bir şekilde tasvir edildi. SRK bu rolün efsane bir şekilde üstesinden geldi, iyi ki de geldi!

Chak De! India
Filmde hiçbir tanınmış oyuncu yer almıyordu ve yalnızca Khan'ın yıldız gücüne dayanıyordu. Karakteri Kabir Khan, adı duyulmamış hokey oyuncularından oluşan bir ekibi zafere taşısa da, filmi gişe sıralamasının zirvesine çıkaran şey, yanlış anlaşılan bir kahraman olarak zorlayıcı performansıydı.

Don & Don 2
İlk olarak 1978 yapımı 'Don' filminde aktör Amitabh Bachchan tarafından popüler hale getirilen bir rol olan Vijay'ı oynayacağı bildirildiğinde, Khan'ın yetenekleriyle ilgili şüpheler vardı. Ancak, fantastik bir senaryonun yardımıyla Badshaah, Amitabh amca ile eşit olduğunu gösterdi. Khan'ın kötü niyetli 'Don' tasviri akıldan çıkmayacak kadar rahatsız edici.

Swades
Bu filmle, Bollywood'un Baadshah'ı, sadece filmlerinde yolunu bulmaya çalıştığına inanan tüm kötüleyicilerini susturdu. İlk başta, o, kırsal gelenekleri anlamayan geleneksel, şehirli bir adamdır, ancak yavaş yavaş gözlerimizin önünde, kökenlerini ve köklerini coşkuyla kucaklayan birine dönüşmektedir.

Asoka
Bu filme katlanmak için Khan'ın sıkı bir hayranı olmanız gerekirdi. (yorum bak hahahaha) Kariyerinin en epik filmi olmayabilir ama hem oyuncu hem de yapımcı olarak üstlenmesi onun için önemli bir riskti ve bunun için övgüyü hak ediyor. Ayrıca, Kalinga savaşı tarafından değiştirilen ünlü hükümdarı tasvirinin daha önce yaptığı hiçbir şeye benzemediği inkar edilemez.


Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?