Bu Oyuncular Bazı Filmlerde Ücret Almadan Çalışmış!

Bollywood ünlülerinin her film için büyük maaşlar aldığını hepimiz biliyoruz artık. Ancak Salman Khan, Shah Rukh Khan, Amitabh Bachchan ve diğer birkaç yıldız, bazı filmlerde hiç ücret almadan çalışmış. Yıldızların cömert taraflarını sergiledikleri ve bir sebepten ötürü büyük ücretlerinden vazgeçtikleri zamanlar varmış. Hadi hep birlikte bir göz atalım.
Salman Khan
Salman Khan cömert doğasıyla tanınır. Bir, iki değil üç film için ücretinden vazgeçti! Salman, Ajay Devgn ve Sanjay Dutt'un 'Son Of Sardar' filmindeki küçük rolü için tek bir kuruş talep etmedi. Ayrıca 'Prem Ratan Dhan Payo' ücretinden de feragat etmişti. Ve son olarak, Salman Telugu süperstarı Chiranjeevi'nin 'Godfather' filminde bir kamera hücresi yapmayı kabul etti, ancak bunun için herhangi bir para almaması şartıyla.

Shah Rukh Khan
Shah Rukh Khan, sektördeki en nazik yıldızlardan biri. SRK, en yüksek ücretli oyunculardan biri olmasına rağmen, filmin bütçesi düşük olduğu için 'Krazzy 4'te ücretsiz olarak sahne aldı. Ayrıca 'Bhoothnath Returns' ve 'Dulha Mil Gaya'daki küçük rolleri için bir kuruş talep etmedi.

Amitabh Bachchan
Megastar Amitabh Bachchan, endüstrinin en çok aranan oyuncularından biri. Ancak Sanjay Leela Bhansali'nin 'Black' filminde hiçbir ücret almadan rol aldı. Amitabh, her zaman yapımcının projesinin bir parçası olmayı diledi ve eline bir fırsat geçti. Çok şaşırdım böyle bir film için ücret almadığına.

Farhan Akhtar
Farhan Akhtar, 'Bhaag Milkha Bhaag'da Milkha Singh rolüne uyması için kalbini ve ruhunu ortaya koydu. Film gişede büyük paralar kazanmış olabilir, ancak Farhan sadece 11 Rs aldı. Ne kadara denk geldiği hakkında bir fikrim yok ancak çok çok az bir miktar.

Sonam Kapoor
Sonam Kapoor'un çok başarılı bir performansı var ve 'Bhaag Milkha Bhaag'daki rolü de daha az dikkate değerdi. Farhan gibi, Sonam da ücretinden feragat etti ve Rakeysh Omprakash Mehra'nın filmindeki karakteri için sadece 11 Rs aldı.

Shahid Kapoor
Shahid Kapoor, Vishal Bhardwaj'ın 'Haider' filmindeki rolüyle büyük beğeni topladı. Filmin gişede başarılı olması için film ücretini bırakmıştı. Vishal Bhardwaj da aynı nedenle tam ücretinden feragat etti. Vay be.

Nawazuddin Siddiqui
Nawazuddin mükemmel bir oyuncu ve bu konuda şüphe yok. Nawaz, en zarif jestlerinden birinde 'Manto' için ücretinden feragat etti ve rolü için sadece Re 1 aldı. Yönetmen Nandita Das bundan etkilenmişti ve tanıtım röportajlarından birinde bundan bahsetmişti. Re 1'in de neye denk geldiğini bilmiyorum ama yüksek bir miktar olduğunu sanmıyorum.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?