Aile bağlarına adanmış film : Kabhi Khushi Kabhie Gham

Namaste herkeslere:) Bu film aynı adı gibi bol miktarda bazen sevinç bazen  hüzün içerir. Yine kadroya bak be dedirten 2001 yapımı 3 saat 30 dakika devasa süresiyle Karan'ın da filmde dediği gibi aile sevgisine adanmış bir film. Süresinin de uzunluğu nedeniyle bu film bazen büyüleyici sahnelere sahipken bazen tabiki sıkılabileceğiniz sahnelere de sahip. Lakin Bollywood seyircisi olan birinin kesinlikle seveceği yer yer güleceği yer yer ağlayacağı unutulmayacak müzikal.romantik, drama  filmlerden olur kendisi. Bollywood'un en iyi romantik filmleri arasında da yer alır.

 Aile babamız Amithabh Bachchan ve eşi rolünde gerçek hayattaki eşi de olan Jaya Bachchan, oğulları rolünde Bollywood'un iki yıldız adamı  Shahrukh Khan ve Hrithik Roshan ve onlara eşlik eden ikigüzel oyuncu Kajol ve Kareena var kısa ama hoş rolüyle hüzünlü güzelim Rani 'yi de unutmayalım. Konusuna gelince :

 Çok zengin bir  aile olan Yashvardhan ve Nandini Raichand çiftinin Rahul ve Rohan adında iki oğlu vardır ve Rahul'u evlat edinmişlerdir. Sıkı aile bağları olan ailenin otoriter babası Yashvardhan, oğlu Rahul'un evleneceği gelin adayını bile belirlemiştir ama Rahul'un gönlü deli dolu Anjali'ye düşer. Baba bu evliliği kabul etmez ve Rahul'u reddeder Rahul eşi ve onun kardeşi Poo ile Londra'ya taşınır. Küçük kardeş Rohan okulu bitince abisinin ardından Londra'ya gider ama aradan yıllar geçmiş herkes değişmiştir abisini ailesiyle barıştırabilecek midir onları neler beklemektedir..

Bu filmi yıllar önce izlediğimde ilk yarı bitmişti zamanın nasıl geçtiğini anlamamıştım çok zevk aldığımı hatırlıyorum çünkü ilk yarı da Srk ve Kajol ikilisinin komik ve bir o kadar da romantik aşk hikayelerini izliyoruz Srk ve Kajol severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmdir. Kajol'u My Name İs Khan gibi çok güzel bir yapımda güzel oyunculuğuyla izledik ama benim en sevdiğim rollerinden birisidir  Anjali Sharma. Çatlak ,güzel, dobra, duygusal yer yer deli bir kız bu çifti çok severim ve bu filmde çok uyumlu bulmuştum çok hoştu onları izlemek. Rahul'un Anjali'yi ilk kez gördüğü sahne izlediğim en güzel Bollywood sahnelerinden biridir. Bazı filmler biter ve birkaç sahne aklınızda kalır ya bu filmden birçok sahne sayabilirim. Küçük kardeş olarak Hrithik'in filme girmesiyle bu filmde Poo karakterinin de büyümüş halini görürüz 'Ne hakkın var bu kadar güzel olmaya' 😄 diyerek filme giriş yapan Kareena 'nın bu filmdeki rolü de hem komikti hem de aşırı oyunculuk sergilediği bazı sahneler de olsa güzeldi. İkinci yarı dramatik peçeteyle izlenesi sahnelerle dolu. Konuşulması gereken diğer bir kısım ise şarkılar ve harika klipleri. Yıllar önce birisinin şu yorumu filmi merak ettirmişti bana : ' Bu filmde Suraj  Hua Maddham klibi var daha ne olsun'. Gerçekten Sonu Nigam'ın sesi çekildiği yerler ilk izlediğimde giyilen transparan gömlekler vs. tuhaf gelmişti ama şimdi izleyince çok beğeniyorum bu tarzlarını bu klip üzerine çok konuşabilirim de geçelim:) 

 Diğer harika şarkı ve klipler Yeh Ladka Hai Allah , Bole Chudiyan , Shava Shava, You Are My Soniya uzun ama dediğim gibi bu sektörü bilenlerin sıkılmadan izleyeceği şarkılar. Udit Narayan ,Alka Yağnik gibi  güzel seslerden. Bu filmi sevende sevmeyen de var  yorumlardan gördüğüm kadarıyla imdb puanı sizi etkiliyorsa iyi bir puana da sahip çoğu kişi sevmiş  büyüleyici bir klasik diyen de var çok uzun abartılıyor diyen de izlemeyen varsa tavsiye ederiz izleyin siz karar verin bakalım:) 

imdb: 7.5 

Şarkı Yeh Ladka Hai Allah ve güzel sözleri :

'Gelinin arkadaşı  ipeksi bir şal

Sessizce utanıyor gizlice bakıyor

İster inansın ister inanmasın ben onun için ölüyorum

Allahım bu kız...'