İki Efsanevi Oyuncunun İstediği Rol Abhishek Bachchan'a Mı Ait Olacak?

Gangubai Kathiawadi'nin başarısından sonra, film yapımcısı Sanjay Leela Bhansali şimdi başka bir film planlıyor ve Abhishek Bachchan da bu rolü üstlendi. Rolün daha önce Shah Rukh Khan ve Irrfan Khan tarafından oynanacağı söylenmişti. Detaya inelim.
Abhishek en son Sujoy Ghosh'un kızı Diya Annapurna Ghosh tarafından yönetilen suç gerilim filmi Bob Biswas'ta görüldü. Film, aktörün baş karakteri oynadığı 2012 gerilim filmi Kahaani'nin bir yan ürünüydü. Filmdeki parlak performansıyla övüldü.
Şimdi Sanjay Leela Bhansali, First Post raporuna göre Abhishek Bachchan'ın şair-düşünür-aktivist efsanevi Sahir Ludhianvi rolünü oynamasını istiyor. Filmin yapımcılığını SLB üstlenirken, projeyi Jasmeet Reem yönetecek. Proje beş yıl önce başlatıldı, ancak AB'nin başrolde olmasıyla yeniden canlandırılmaya hazır.
Raporda bir kaynaktan alıntı yapıldı, "Yash Chopra'nın Kabhi Kabhie'sinde Sahir Ludhianvi'nin kurgusal bir versiyonunu oynadı. Bachchan ve Raakhee Gulzar arasındaki filmdeki tüm romantizm, Sahir Ludhianvi'nin yazar Amrita Pritam'a olan sevgisine dayanıyordu. Sanjay Bhansali, Abhishek dışında hiçbir oyuncunun genç Sahir'i oynamaya uygun olmadığına kesin olarak inanıyor.''
Daha önce, Priyanka Chopra Jonas'ın Amrita Pritam rolünü oynaması gerekiyordu ama artık filmin bir parçası değil gibi görünüyor. Raporlar, Shah Rukh Khan'ın efsanevi şair-düşünür-aktivist rolünü oynaması gerektiğini bile ileri sürdü. Ancak, görünüşe göre şimdi işler tersine döndü.
İlginç bir şekilde, merhum aktör Irrfan Khan bile Sahir Ludhianvi rolünü oynamaya hevesliydi. Raporda ayrıca Irrfan'ın "Sahir'i oynamayı bekliyorum. Sahir'i oynamak için sabırsızlanıyorum. Rol için en iyi seçim olup olmadığımı bilmiyorum. Ama tüm zamanımı doğru olanı yapmak için harcamaya hazır olduğumu biliyorum. Ben büyük bir Sahir hayranıyım. Ondan önce, romantik şarkılar belirli bir şekilde yazılmıştır. Sonra bu adam geldi ve romantik ifadenin deyimini ve tarzını tamamen değiştirdi. Sahir, bağımsızlıktan sonra gelen neslin umut ve özlemlerini dile getiren bir şiir yazdı. Şimdi bu umudun yenilgisini kabul ettik ve en büyük yenilgi yabancı varoluş modelini kabul etmemizdir.”

Yorumlar

  1. Sahir'i merak ettik yahu irfan khan ne kadar güzel anlatmış 🥰

    YanıtlaSil
BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?