SRK Hoşgörüsüzlük Hakkında Yorum Yaptığında Arabasına Saldırı Oldu

Bollywood oyuncusu Shah Rukh Khan, sadece büyüleyici tavırlarıyla değil, aynı zamanda hit filmleriyle de her zaman ülkenin en ünlü aktörlerinden biri olmuştur. Birkaç yıl önce SRK, Hindistan'da iddia edilen "hoşgörüsüzlük" hakkında internette büyük bir tartışmayı tetikleyen bir yorum yaptı.

Hindustan Times'a göre, 2016 yılında Shah Rukh Khan, bir grup insan Ahmedabad'daki bir otel kompleksine park edilmiş aracına saldırdığında Raees filmi için çekim yapıyordu. Olaydan birkaç gün önce, Raees ekibi de birkaç sorunla karşı karşıya kaldı ve yaygın görüş, SRK'nin hoşgörüsüzlük hakkındaki yorumunun, çevresindeki bu tür şiddetin nedeni olduğu yönündeydi.
SRK, vandalize etme olayından (bu saldırı olayı) sadece birkaç ay önce India Today ile konuşurken, "Hoşgörüsüzlük var, aşırı hoşgörüsüzlük var... sanırım... artan bir hoşgörüsüzlük var." demişti.
Aylar sonra, Mid-Day tarafından tüm bölüm hakkında soru sorulduğunda Shah Rukh Khan, anlamının yorumlanandan tamamen farklı olduğunu açıkladı. ''Hindistan'ın hoşgörüsüz olduğunu asla söylemedim. Bana sorulduğunda bu konuda konuşmaktan hoşlanmayacağımı söyledim ama ısrar edince gençlerin burayı laik, ilerici bir ülke haline getirmeye odaklanması gerektiğini söyledim.'' dedi. Nedir şu Müslüman oyuncuların orada çektiği?

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?