Aryan Khan'a Uyuşturucu Davasında Aklanma Kararı Verildi!

Shah Rukh Khan ve Gauri Khan'ın oğlu Aryan Khan, Narkotik Kontrol Bürosu'nun Mumbai kıyılarında bir yolcu gemisine baskın düzenlemesinden sonra geçen yıl Ekim ayında bir uyuşturucu davasına bulaştı. Aryan, 2 Ekim gecesi birkaç kişiyle birlikte gözaltına alındı. Kefaletle serbest bırakılmadan önce 28 gün adli gözetim altında tutuldu. Şimdi, NCB, Aryan'a gemideki uyuşturucu baskınında temiz bir kararı verdi.

NCB bugün, Aryan'ı tüm suçlamalardan akladıkları bir duyuruda bulundu. NCB, suç duyurusunda, davada yeterli delil bulunmaması nedeniyle 6 kişi hakkında şikayette bulunulmadığını ve davada NDPS Yasası hükümleri uyarınca 14 kişi hakkında şikayette bulunulduğunu söyledi. Zaten onlarca kişi arasından neden sadece Aryan'a odaklanıldı, anlamış değildim.
NCB basın açıklamasında, "Aryan ve Mohak dışındaki tüm sanıkların uyuşturucu bulundurduğu" belirtildi. Aryan Khan dışında, NCB Avin Sahu, Gopal Anand, Samir Sehgal, Bhaskar Arora ve Manav Singhal'a temiz puan verdi. Avin Sahu yolcu gemisinin konuğuydu ve diğer 4 kişi partinin organizatörleriydi.
Bu yılın Mart ayında, Narkotik Kontrol Bürosunun (NCB) Özel Soruşturma Ekibinin (SIT), Aryan Khan'ın daha büyük bir komplonun parçası olmadığını tespit ettiği bildirildi. SIT'nin "Aryan Khan'ın daha büyük bir uyuşturucu komplosunun veya uluslararası bir uyuşturucu kaçakçılığı sendikasının parçası olduğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığını" belirttiği bildirildi.
Hindustan Times'daki ilk rapora göre, yetkililer, "Aryan Khan'ın hiçbir zaman uyuşturucu sahibi olmadı, bu nedenle telefonunu alıp sohbetlerini kontrol etmeye gerek yoktu; sohbetler Khan'ın herhangi bir uluslararası sendikanın parçası olduğunu göstermiyor; baskın NCB kılavuzunda belirtildiği gibi videoya kaydedilmedi.'' dedi.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?