Bollywood klasiklerinden : Kuch Kuch Hota Hai 

-Rahul, aşk nedir?

-Aşk arkadaşlıktır!

Namasteee :) Bugünki önerimiz 1998 yapımı Kuch kuch hota hai (Bir şeyler oluyor) filmi olsun. Yine bir filmde 'Rahul' ismiyle paylaşılamayan bir Shahrukh 😁 Bu film Bollywood izlemeye başladığım zamanlarda eski film diye oldukça ertelediğim bir filmdi. İzlediğimde çok sevmiştim 3 saat 5 dk. süresine  rağmen hiç sıkılmadığımı hatırlıyorum. Her şey bir yana bu filmi izlemek için bir sebep oyunculardır: Shahrukh, Rani, Kajol ve kısa ama akılda kalıcı rolüyle Salman var. 

 Konusu: Okulda Rahul ve Anjali çok yakın iki iyi arkadaştır ve okula müdürün kızı Tina'nın gelmesiyle bir şeyler değişir Rahul aşık olur ve Anjali de  kendi duygularının farkına varır ve umutsuz bir şekilde  okulunu bırakır. 

Bu film Karan Johar'ın ilk yönetmenlik denemesiydi ve Srk, Kajol, Rani ile ilk çalışmasıydı sonuca bakılırsa iyi bir iş çıkarmış ımdb puanı 7.6 . Film duygusal yer yer komik enerjik bir yapım. Pek çok Bollywood filminde göndermeler yapılan filmlerden biri. Karakterler akılda kalıcı. İzlediğimiz aşk üçgeninde sona doğru dram dozu artarak ilerliyor . Srk ve Kajol'un ekran çifti olduğu filmleri izlemeyi ayrı severim bu filmde de bana göre harika görünüyorlardı.  Anjali'nin karşılıksız aşkı, filmin ilk yarısında çok sıkı iki kanka  rolünde Kajol tatlıydı ve okulun havai genci Rahul rolünde Srk yi izlemekte keyifliydi  ve Tina olarak güzeller güzeli Rani bu rolde rahat görünüyordu. Ve Salman onun yaptığını gerçek hayatta bu kadar kibarca ve rahat kim yapar bilemem ama Aman rolüyle gönlümüzü fethediyor Salman bey. Pek çok sahnesini severim ama Srk ve Kajol'un gelmiş geçmiş en romantik anlarından biri bu filmdeydi. İzleyenler bilir yağmur altında müzik olmadan dans ettikleri  pek çok aktör ve aktrist tarafından üzerine konuşulmuş o sahne. Filmde tam sekiz tane şarkı var neredeyse hepsi Udit Narayan ve Alka Yağnik tarafından seslendirilmiş çok güzel şarkılar. En sevdiklerim filmle aynı adlı Kuch Kuch Hota Hai şarkısı ve Tujhe Yaad na Meri Aaye. Bütün şarkıları hit olmuştur. Film şimdi Netflix te de var.  Bollywood sevenler için klişeleriyle müzikleriyle hikayesiyle izlenmeye değer film bence.

 Bitirirken sevdiğim yönetmenlerden biri  NBC nin söyleşisinden şu güzel cümlelere yer verelim : 'Film yapmak mektubu şişenin içine koyup denize atmak gibi , kime ulaşacağını bilemezsiniz .'

Tavsiye olunur:)


Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?