Bu Oyunculara Dava Mı Açıldı?

Bollywood ünlüleri tarafından tütün ve ghutka markalarının tanıtımı son zamanlarda sosyal medyada hararetli bir tartışma konusu haline geldi ve her şey yeni bir Vimal reklamıyla başladı. Akshay Kumar daha önce internet tarafından Shah Rukh Khan ve Ajay Devgn'in de yer aldığı böyle bir reklamın parçası olduğu için çağrılmıştı. Son olaylarda, SRK, Devgn, Ranveer Singh ve Amitabh Bachchan, haklarında bir dava açıldıktan sonra yeni yasal sıkıntılara girdi.

Bilinmeyenler için, halk Akshay'ın da tütün ürünlerini tanıtan aktör grubuna katıldığını fark edince, sosyal medyayı seçimini kınayan yorumlarla doldurdular. Akki, sinemalarda her Hint filminden hemen önce oynayan (neredeyse) sigara karşıtı bir reklamda göründüğü için çoğu insan bundan çok şey çıkardı. Bir tepki olarak, Khiladi Kumar bir özür bile yayınladı ve artık bunu onaylamayacağını açıkladı.
Times Now'a göre, yakın tarihli bir olayda, Muzaffarpur'dan Tamanna Hashm adlı bir aktivist, tütünle ilgili bu sağlıksız ürünleri teşvik ettikleri için Shah Rukh Khan, Ranveer Singh, Ajay Devgn ve Amitabh Bachchan'a dava açtı. Dava 468, 467, 439 ve 120B bölümlerinden bahsediyor ve mahkeme tarafından duruşma için bir tarih zaten verildi.
İddianamede ayrıca Shah Rukh Khan, Ranveer Singh, Ajay Devgn ve Amitabh Bachchan gibi aktörlerin popülerliklerini para 'açgözlülüğü' için yanlış amaçlar için kullandıkları bildiriliyor. Duruşmanın bu ayın 27'sinde gerçekleşmesi bekleniyor.
2021'de Amitabh Bachchan, markayla ilgili bazı ayrıntılardan habersiz olduğunu belirterek çiğneme tütünü marka anlaşmasından ayrılmıştı.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?