Gangubai Kathiawadi Netflix’te

Gangubai Kathiawadi Netflix’te

Sanjay Leela Bhansali tarafından yönetilen Hintçe biyografik suç drama filmi Gangubai Kathiawadi, Alia Bhatt’ ın  en çok ses getiren filmlerinden biri oldu. Pandemiden dolayı çekimlerinin bir süre durduğu ve yayınlanma tarihinin ertelendiği film Gangubai, 16 Şubat 2022'de 72. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde galası yapıldı. Berlin’de beğeni toplayan film 25 Şubat 2022’de vizyona girdi. Şimdi de Netflix izleyicilerine sunuldu.

Alia’ nın oyunculuk performansı, filmdeki karakterini başarılı bir şekilde yansıtması, izleyicilere verdiği enerji birçok insan tarafından hayranlıkla karşılandı. Amitabh Bachchan’ ın da aralarında bulunduğu Bollywood’ un birçok usta oyuncusu tarafından övgüler aldı. 

Film gerek konusu bakımından gerekse filmde yer alan yetenekli oyuncuların sergilediği üstün oyunculuk performanslarından dolayı epey merak uyandırdı.

Yönetmenliğinin yanı sıra Jayantilal Gada ile birlikte filmin yapımcılığını da üstlenen Sanjay Leela Bhansali, filmin ana karakteri için Alia’ dan önce Priyanka Chopra ve Deepika Padukone’a teklif götürdü. Ancak iki aktris de bazı nedenlerden dolayı teklifi geri çevirmek durumunda kaldı. Sonuç itibariyle rol Alia Bhatt’ ın oldu. Şüphesiz ki bu rol Alia Bhatt’ ın kariyerinde hızlı bir yükseliş yapması ve sektörde yerini sağlamlaştırması için muhteşem bir fırsattı. O da bu fırsatı yeteneği, çalışkanlığı ve ekrandaki enerjisi ile en iyi şekilde değerlendirdi.

Filmde başkarakter olarak Alia Bhatt yer alırken, Shantanu Maheshwari, Vijay Raaz, Indira Tiwari ve Seema Pahwa ile kısa bir bölümünde yer alan Ajay Devgn önemli rollerde yer alıyor.

Filmin Konusu:

S. Hussain Zaidi tarafından yazılan Mafia Queens of Mumbai (Mumbai’nin Mafya Kraliçeleri) kitabının bir bölümünden uyarlanan film; kaderin yollarını kucaklamaktan ve onu kendi lehine çevirmekten başka seçeneği olmayan Gangubai Kothewali adında basit bir kızın yükselişini anlatıyor.

Özeti:

Ganga Jagjivandas (Alia Bhatt) erkek arkadaşı Ramnik Lal'e aşık olduğunda gençti, ancak Ramnik Ganga'ya ihanet edip onu kendi başına bir geneleve sattığında bu ilişki hızla kötüye gitti.

Hayatı daha da kötüye gitmeye başlayınca, bir zamanlar aktris olmak gibi büyük hayalleri olan bir kadın olan Ganga, şimdi iki seçeneği olduğunu fark etti: kaçmak için hayatını riske atmak ya da bir fahişe olarak yeni hayatını kabul etmek. Sınırlı seçeneklerle Ganga ikinci seçeneği seçti. Olmak istemediği biri olmak için kandırılan başka bir kadın olmak yerine, dizginleri eline aldı ve hem kendisinin hem de onun gibi binlerce kişinin yolunu açtı.

Film Bazı Yasal Zorluklarla Karşılaştı:

Film duyurulduğundan bu yana filmle ilgili birçok dava açıldı. Gangubai'nin evlatlık oğlu olduğunu iddia eden bir adamın şikayeti üzerine yönetmen Sanjay Leela Bhansali ve aktör Alia Bhatt'a dava açıldı. Dilekçe sahibi, filmin "annesi ve onun hakkında uyarlanan bir kitaptaki bir bölümün başlığını taşıyan" bir fragmanın, onu bir "fahişe" ve bir "mafya kraliçesi" olarak gösterdiğini iddia etti. Filmin fragmanının yayınlanmasından sonra, Kamathipura'nın kırmızı ışık bölgelerinde yaşayan ailesinin kadın üyelerinin, erkeklerin itibarlarını etkileyen sakıncalı ve küfürlü yorumlarının kurbanı oldukları iddia edildi.

Gangubai Kathiwadi'nin Gerçek Hikayesi:

Ünlü mafya kraliçesi Gangubai Kathiwadi, ünlü bir Kathiawad Gujarat ailesinde doğdu. Gerçek adı Ganga Harjivandas'tı. Çok küçük yaşlardan itibaren bir Bollywood oyuncusu olmayı hayal etti ve hayallerinin peşinden gitmek için Mumbai'ye gelmek istedi.

Ganga Harjeevandas Kathiawadi, 50'li ve 60'lı yıllarda Mumbai'nin tanınmış ve etkili genelev sahiplerinden biri olarak kendisine bir isim kazandıran Gujarat'ın bir yerlisiydi. Kocası tarafından Kamathipura'da (Mumbai'nin en eski ve en kötü şöhretli kırmızı ışık bölgelerinden birinde) bir genelev sahibine satıldığı söyleniyor. Yavaş yavaş kendi genelevini işletmeye başladı ve hayat kadınlarının hakları için savaştı.

Gangubai Kathiawadi'nin resmi tanıtım fragmanı için tıklayın


Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?