Hollywood Yıldızları Bile Aamir Khan'a Hayran!

Aamir Khan eğlenceli olduğu kadar düşündürücü sinema filmleri yapmasıyla da tanınır. Sadece Hindistan'da değil, filmleri dünyanın her yerindeki sinemaseverler tarafından beğeniliyor. Aamir Khan'ın Çin'de bir süperstar olduğu ve Dangal (2016) ve Secret Superstar (2017) gibi filmlerinin komşu ülkede gişe rekorları kıran işler yaptığı yaygın bir bilgi. Dangal, aslında Çin'de 1000 crore'dan fazla gelir elde etti. Bununla birlikte, Batı'da bile Aamir Khan ikonik bir karakter oluşturmuştur. Hollywood yıldızları da onun filmlerinden keyif alıyor.
Son zamanlarda Tom Hanks'in -ki en sevdiğim oyunculardan biridir- Aamir Khan'ın da hayranı olduğu ortaya çıktı. Aamir Khan, 2014 veya 2015'te ünlü film yapımcısı Steven Spielberg ile bir toplantı yapmak için Almanya'ya gittiğinde onunla bir yerde tanıştı. Öyle oldu ki Aamir Khan, hakları yönetmen Robert Zemeckis'e ait olan Forrest Gump'ı (1994) yeniden çekmek istedi. Ancak Robert, Aamir ile görüşmeyi reddetti. Aamir toplantıyı ayarlamak için çok uğraştı ama nafile.
Başka seçeneği kalmadığında, Bridge of Spies (2015) filmi için çekim yapan Steven Spielberg ile tanışmaya karar verdi. Robert Zemeckis, Spielberg'e büyük saygı duydu. Sonuç olarak, Aamir, Steven Spielberg'in Robert'ı ikna etmesi halinde, Spielberg'in Forrest Gump'ın yeniden yapım haklarına katılacağını hissetti.
Aamir Khan, Bridge of Spies setlerine ulaştı ve Tom Hanks ile birlikte Steven Spielberg ile tanıştı. Steven Spielberg, Aamir'i Tom Hanks'e 'Hintli James Cameron' olarak tanıttı. Bunun nedeni, yapımcıya göre, tıpkı James Cameron'ın kendi gişe rekorlarını kırması gibi, Aamir de öyle rekorlar kırıyor! Ancak Tom Hanks, Aamir'i çok iyi tanıdığını açıkça belirtti. Ayrıca Aamir'in 2009 yapımı 3 Idiots filmini sevdiğini ve onu 3 kez izlediğini itiraf etti!
Aamir Khan daha sonra Steven Spielberg'e Robert Zemeckis hakkındaki çıkmazını anlattı. Spielberg, Aamir'e, Robert Zemeckis'in Aamir'in yüzüne 'hayır' demek istemediği için süperstarla görüşmeyi reddettiğini de açıkladı.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?