Katrina Kaif Sektördeki Eşit Verilmeyen Ücretten Bahsediyor

Katrina Kaif, şüphesiz şu anda Bollywood sektörünün bir parçası olan en güzel aktrislerden biri. Shah Rukh Khan, Salman Khan, Aamir Khan, Hrithik Roshan ve daha pek çok oyuncu ile ekran alanını paylaşmaktan, kendi makyaj serisini başlatmaya kadar Katrina, varlığını her yerde hissettirdi.
Ancak, rol aldığı filmler için erkek oyuncularla eşit ücret almaya geldiğinde sorun yaşadığını biliyor muydunuz? 2015 yılındaki bir sohbette, oyuncuya Bollywood'daki ücret eşitsizliği soruldu ve erkek oyunculara kıyasla daha az aldığını kabul etti.
IANS ile geçmişte yaptığı bir konuşma sırasında Katrina Kaif, Bollywood'daki ücret eşitsizliğiyle yüzleşmekten bahsetti. 'Bang Bang' oyuncusu, ''Bir aktöre, erkeğe veya kadına filmin bütçesine, yapısına ve kurulumuna göre ödeme yapılması gerekiyor. Size yüzde 90 iyileşme garantisi verecek bir oyuncuya (çok fazla) ödeme yapıyorsanız, 150 crores Rs derler.  Bir yapımcı olarak onlara neden bu kadar para verdiklerini anlayabiliyorum.''
Yapımcıların belirli oyunculara büyük meblağlar ödediği, çünkü 'X' faktörü ile parayı geri kazanma konusundaki cesaretlerini kanıtladıkları için yapımcıların yanındayken, kadın odaklı filmlerde durumun böyle olmadığını söyledi. Katrina Kaif, ''Yapımcıya, oyuncuya 'x' tutarında peşin ödeme yapılabileceğini garanti eden yeterli sayıda film görmedik.'' dedi.
'Tiger' oyuncusu, bu konuşmada ayrıca, bir aktrisin bir ücrete karar vermesi hakkında ''Film 'x' tutarını alıyorsa, o zaman bana 'y' ödeyin.'Film 100 Milyon Rs'yi geçerse, bana 20 Milyon Rs ödüyorsunuz... Tüm bunları sözleşmede açıkça belirtiyorsunuz ki oyuncu da yapımcı da güvende olsun." dedi.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?