Shah Rukh Khan ve Kabir Khan Öğrenciyken Tanışıyormuş!

Film yapımcısı Kabir Khan kısa süre önce Delhi'deki Jamia Millia Islamia'da film yapımı kursu alırken Shah Rukh Khan'ın notlarından yardım aldığını açıkladı. Hem Kabir hem de Shah Rukh Khan, Jamia Milia Islamia'nın AJK Kitle İletişim Araştırma Merkezi'nde (MCRC) öğrenciydi. Ta o zamanlardan tanışıyorlarmış meğer.
İkili, Shah Rukh'un küçük bir rol oynadığı Salman Khan'ın başrol oyuncusu olduğu Kabir'in 2017 filmi Tubelight'ta birlikte çalıştı. Shah Rukh ayrıca Kabir'in Amazon Prime Video dizisi The Forgotten Army'i de anlattı. Kabir kısa süre önce Shah Rukh'u sektöre girmeden önce tanıdığını ve hatta oyuncu kendisinden iki yaş büyük olduğu için ondan notlar bile aldığını hatırladı. Ayrıca Shah Rukh'un eşi Gauri Khan ile arkadaş olduğunu ve onunla dans ettiğini açıkladı.
Kabir, Mashable India'ya şunları söyledi: "Kursu MCRC'de almaya karar verdiğim için çok mutluyum çünkü o anda hukuk veya Ekonomi Yüksek Lisans gibi başka dersleri düşünüyordum. Ama MCRC'deki ilk günlerden itibaren, bunun böyle olduğunu anladım. Yapmam gerekiyordu. Temelde bir film yapımı kursu olan İletişimde Yüksek Lisans yapıyordum. Benden önce enstitünün en ünlü kişisi elbette Shah Rukh Khan'dı. O sinemacı olmaya gelmedi, geldi Ama o benim MCRC'de kıdemlimdi. Aslında çalışmak için onun notlarını kullandım. Shah Rukh'u sektöre katılmadan önce tanıyordum."
Kabir, "Gauri ve ben birlikte dans ederdik. Birlikte West Side Story adında bir gösteri yaptık. Gauri, çoğu kişinin bildiği gibi muhteşem bir dansçı. Dolayısıyla West Side Story müzikalinin bir prodüksiyonunu yapmıştık. Bu eski Modern Okul öğrencilerinin prodüksiyonuydu. Bu aynı zamanda Ashley Lobo'nun koreograf olarak ilk prodüksiyonuydu."
Shah Rukh, Jamia Milia Islamia'da Kitle İletişimi alanında yüksek lisans derecesi için kaydolmadan önce Hansraj Koleji'nden Ekonomi bölümünden mezun olmuştu. Ancak, oyunculuk kariyerine devam etmek amacıyla Mumbai'ye gittiği için katılım sıkıntısı nedeniyle son yıl sınavına giremedi. JMI, 2019'da İnsan Kaynaklarını Geliştirme Bakanlığı'na Shah Rukh'a fahri doktora verme izni vermesini talep etmişti, ancak bakanlık aktörün Mevlana Azad Ulusal Urdu Üniversitesi'nden zaten bir doktora aldığını söyleyerek talebi reddetti.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?