Doğaüstü bir halk masalı : PAHELİ


Namasteee : )  Bugün izlerken çok keyif aldığım, Shahrukh ve Rani ikilisini ekranda seviyorsanız daha da keyif alacağınız bir masalı yorumladım. Gerçekten bir masal gibi, izlerken buna benzer masalları ninemden de duymuştum diye düşündüm. Fantastik baharatlarla yoğrulmuş romantizm...romantizm...ve romantizm..

- Söyle bana kimsin sen!

- Ben her kadının gönlündeki  o sevdayım...  der filmdeki hayalet bey ve hak veririz :)

Konusu şöyle  : Lanchi (Rani Mukherji)  evlendiği günün akşamında ilgisiz eşinin bir süre ticaret için uzaklara gideceğini öğrenir. O gün konakladıkları yerde bir ruh ( varlık ) Lanchi' ye aşık olur ve kocasının görünümüne bürünür ve peşinden gider. Bir gün tabiki uzaklardaki eş de eve dönecektir..

Film 2005 yapımı, kadrosuna bakınca çok uyumlu bulduğum Shah ve Rani, filmdeki kısa rolüyle efsane Amitabh Bachchan, yan rollerde görünce şaşırdığım  Juhi, Anupam Kher gibi yıldızlar var. 

Filmde iki Shahrukh Khan izliyoruz birisi hesap kitap derdinde bir eş, biri de işte  siz diyin cin ,ruh, hayalet ben diyim üç harfli artık herneyse bir varlık 😃 ama bir romantik bir romantik... Tuhaftır iki farklı rolde aynı adamı izliyoruz birinden haz etmezken hayalet olana hayran oluyoruz :) Yani eyyy ruhhhhh diye toplanıp çağırasımız gelmedi değil ruh beyi :D Görünüşle beraber bir insanın davranışları, konuşması da ne kadar etkili film bunun kanıtı .

 Rani ile Shahrukh'un kimyası, KuchKuch Hota Hai, Chalte Chalte , Kabhi Alvida Na Kehna  filmlerinde olduğu gibi aralarındaki tutku, aşk ile bu filmde de hissediliyor.  Bir aşık hayalet rolünde Shahrukh izlemek güzeldi..Rani ile ilk kez karşılaşacağı sahnelerdeki heyecanı arkadan çalan Dhere Jalna şarkısıyla  ona olan aşkı, bakışları çok hoştu. Ve Rani Raniiiii... hani kamera bu filmde ona aşıktı derler ya Rani tam o cümledeki kadındı o kadar güzel ki bazı sahnelerde ekranı dondurup  bakılası. Performansı başarılıydı.  Filmin farklı kategorilerde  4 ödülü var . Görsellik olarak da beğendim özenilmiş sinamatografisi ,parlak kumaşlar , takılar, mücevherler  ,giysiler ,Rajastan çöllerindeki kum tepeleri, canlı renkler... film en iyi vfx kullanımında da ödül sahibi. Gelelim müziklere Sonu Nigam ve Shreya Ghoshal gibi iki dev sesten şarkılar ve klipler de onlara o yıllarda ödül getirmiş .Dhere Jalna , Kangna Re, Minnat Kare, Khali Hai Tere Bina gibi güzel şarkıları vardır. 

İzlerken akıcı sıkmadan gidiyor hayalet ne yapacak aşkına karşılık bulacak mı asıl eş ne olacak derken film bitiyor Bollywood için farklı , güzel bir yapım Netflix'te de var tavsiye ederiz..Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?