Bazen başarmak her şeydir: CHAK DE! İNDİA Namastee 🙂 bugünki yorumlayacağım ve tavsiye edeceğim Bollywood filmi Shahrukh'un kariyerinin en iyi filmlerinden biri olan Chak De! India. Haydi Hindistan, Aferin ,Devam et gibi anlamlara geliyormuş. Film 2007 yapımı IMDb puanı: 8.1 yorumlara da bakıldığında çok sevilmiş ve beğenilmiş yapımlardan biri. 33 ödül bir çok da adaylığı olmuş. 2007 ve 2008 yıllarında Shahrukh'a en iyi oyuncu ödülünü getiren filmlerden biri .

Konu: 

Gözden düşmüş eski bir hokey oyuncusu olan Kabir Khan (Shahrukh Khan) yıllar sonra Hindistan Ulusal Kadın Hokey takımını Dünya  Şampiyonluğuna hazırlama hayali kurar. Hindistan'ın her köşesinden gelen kızlar arasında sınıf,dil,din,kast gibi ayrımlar vardır. Bir takım olabilecekler midir?

Genelde romantik filmleriyle bildiğimiz Shahrukh'un aşk yaşamadığı filmlerden bir tanesi, film spor filmi öngörülebiliyor her spor filminde olduğu gibi ama filmde çok özel ve güzel maç sırasında heyecanlandıran ve geren anlar var. Mesela Koç'un kızlarla tanışma sahneleri , toplantıda kızlar hakkındaki konuşmalar, Mc Donald's daki kavga sahneleri çok iydi. 

Neden en iyi performanslarından biri diyorum bazen sevdiğiniz aktör ya da aktristin bazı sahnelerine " burada da biraz aşırı oynamış" ya da oynayamamış dersiniz ya Shahrukh koç rolünü gerçekten harika oynamıştı dozunda, tavrı, tarzı( tarz demişken o tarzla bir aşk filmi çekmeliydi 🥰😢) inatlaşması ,sinirlenmesi , bakışları, mutluluğu, kararlılığı vs. sakın emin bir oyunculuktu. Bu role Shah dan başkasını düşünemedim. Shahrukh'un "I am the coach!" İle başlayan sahnesine ve devamına hayranım oradaki o rahat oyunculuğu alkışlanası👌ve diyalogları filmin benim için en en iyi sahnesi olabilir Hindistan dediğinde sanki kendi ülkeniz gibi gülümsüyor insan. Bu sahnenin yorumlarına Srk in Ulusal Ödülü hak ettiğini yazmış birçok kullanıcı ben de katılıyorum keza Swades filmiyle de haketmişti.

Bunun yanında farkı yerlerden gelen kızlar da iydi ekip olarak iyi bir iş çıkarmışlar. 

Koç- eğitmen filmlerine güzel örneklerden biri. Şarkılar var ama dans sahneleri yoktu gerek de yoktu bence.

Kesinlikle izlenmeli dediğim Hint filmlerinden biri sadece spor değil kadınların başarısı, takım olabilmek ,inanmak ve başarmak adına benim de 8.5 verdiğim filmdir.
Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?