Aslında Yıllar Öncesinden Hemfikirlermiş!

4 Temmuz 2008'de, kült film 'Jaane Tu… Ya Jaane Naa'nın galası sırasında, Aamir Khan ve Atul Kulkarni, ikisinin sinemaya olan aşklarını ve bu filmden -LSC- ne kadar etkilendiklerini tartıştıkları başbaşa bir görüşme yaptılar. Her iki oyuncu da filmin insanlara ulaşması konusunda hemfikirdi. Bu konuşmayı yayınlayan Atul Kulkarni, 11 Ağustos 2022'de piyasaya sürülmesi planlanan 'Laal Singh Chaddha'yı yazmak için ilham aldı.

'Jaane Tu… Ya Jaane Naa' filmi vizyona gireli 14 yıl oldu ve 'Laal Singh Chaddha' fikrinin ortaya çıkmasından bu yana tam 14 yıl geçti. Bu yapımın amacı, hayatı mutlulukla yaşamanın yolunu bulan masum bir gencin hikayesini anlatmaktı. Bunun gibi hikayeler çorap çekmecesinde bırakılmamalı, bunlar anlatılmak içindir. Film aşkın bir özeti olsa da, yapım sürecinin ardındaki yolculuk gerçek bir zorluktu. Aamir Khan Productions'ın Forrest Gump'ın haklarını alması yaklaşık 8 yıl sürdü. Şüphesiz 'Laal Singh Chaddha', Aamir Khan Productions'ın en iddialı projelerinden biri.
'Jaane Tu… Ya Jaane Naa' o zamanlar büyük bir başarıydı. Film hala Hindistan'ın gençliğiyle özdeşleşiyor ve pop kültürüyle yankılanıyor. Müzikten sinematografiye kadar filmle ilgili her şey izleyiciler tarafından beğenildi.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?