Aamir Khan'ın Açıklaması Meraklı Hayranları Üzdü

Aamir Khan'ın merakla beklenen filmi Laal Singh Chaddha, vizyona girmeye çok yakın! Oyuncu, filmin vizyona girmesinden 6 ay sonrasına kadar filmin OTT'de yayınlanmayacağını garanti etti. Biz ne yapacağız ey Aamir? Bizi hiç düşündün mü?!
Ancak yakın zamanda Gallata Plus ile yaptığı röportajda oyuncu, filmlerinin neden dijital platformlara gelmesinin zaman aldığını açıkladı. Aamir Khan, ''OTT aslında sinema için bir meydan okuma değil ama biz onu sinema ile kıyaslayınca zorlaştırıyoruz. Yaptığımız şey şu: filmlerimizi sinemalarda yayınlayacağız diyoruz ama gerçekten sinemalara gelinmesine gerek yok çünkü birkaç hafta içinde filmleri evde görebilirsiniz.(!) Bu halde insanların sinemalara gelmesini nasıl bekliyorsunuz? Bana göre film endüstrisinin yaptığı hata bu.''
Aamir Khan ayrıca, "Dijital platforma ne kadar hızlı ulaşırsanız bu bana bir o kadar mantıksız geliyor. Platformlar arasında net bir sınır belirlemeniz gerekir. Bu yoksa, sağduyu size ekonomik nedenlerle OTT'ye bu kadar hızlı gelemeyeceğinizi söyler. Bu kadar hızlı geliniyorsa sinemanın hiç şansı yok, bizim elimizde. Film yapımcıları olarak karar vermek zorundayız. Filmlerimin OTT'ye bu kadar hızlı gelmemesi gerektiğini düşünüyorum. Tüm sektör de aynı şeyi yapmalı.'' Aslında baktığınızda çok haklı...madem ki gişe önemli, uzun süre sinemalarda kalmalı.
Birçok film sinemaya girdikten kısa bir süre sonra OTT'de vizyona giriyor, bu yüzden seyircilerin sinemaya gitme ve film izleme merakı biraz azaldı. İşte bundan bahseden Aamir Khan daha önce, ''Sinemalara gitme merakının öncelikle azaldığını düşünmemin nedenlerinden biri, filmler sinemalara girdikten hemen sonra OTT'ye geliyor, hem de çok hızlı bir şekilde. Bu yüzden filmlerim için her zaman 6 aylık bir boşluk bırakmaya çalıştım. Sektör neyi takip ediyor bilmiyorum ama 6 aylık bir boşluk tutmayı seviyorum. Yani tüm filmlerimde bunu yapmaya çalıştım ve şimdiye kadar bunu başardık.'' Ama ben yine de seni en kısa sürede izlemek istiyorum! Biraz kalbim kırılmadı değil ama olsun iyileşir sen merak etme.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?