Aamir Khan'ın Rüya Projesi Mahabharat

Bollywood oyuncusu Aamir Khan, Laal Singh Chaddha'nın promosyonlarıyla meşgul. Kareena Kapoor Khan, Naga Chaitanya ve Mona Singh'in başrollerini paylaştığı film, Hollywood filmi Forrest Gump'ın Hintçe uyarlaması olduğu için kasabanın gündemine oturdu. Bu proje 14 yıldır yapım aşamasındayken, Khan'ın yapmak istediği bir başka rüya projesi de Mahabharat. Yıllardır filmi denemek istediğine dair söylentiler vardı ama onu geri plana atmış olabileceğine dair haberler de vardı. Mahabharat'ı neden henüz başlatmadığından bahsetti.

Aamir Khan, Gallata Plus ile yaptığı bir röportajda, hayalindeki projesi Mahabharat hakkında soru sorulduğunda, ''Mahabharat'ı yaparken bir film yapmıyorsunuz, yagna (bir tür ritüel) yapıyorsunuz. Bu bir film değil, bundan çok daha derin. Bu yüzden buna hazır değilim. Ön plana çıkarmaya korkuyorum. Mahabharat seni asla hayal kırıklığına uğratmaz ama onu sen hayal kırıklığına uğratabilirsin.'' diyor.
Aamir ayrıca başarısızlıklarından ve bunun onun için nasıl bir öğrenme eğrisi olduğundan bahsetti. ''Neyin yanlış gittiğini çok düşündüm. İşe yaramayan bir film görmek bir fırsattır. Tam olarak nerede yanlış gittiğini öğreniyorsun. Bugün nerede olursam olayım, başarım değil, başarısızlığım yüzündendir. Başarısızlıklarımı kalbime yakın tutuyorum çünkü en çok mücadele edenler bunlar. Ama sana çok şey öğretiyorlar. Bu yüzden başarısızlıklarıma çok değer veriyorum.''

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?