Laal Singh Chaddha Filminin Ardındanki İlginç Gerçekler Sizleri Şaşırtacak!

Aamir Khan, taptaze projesi Laal Singh Chaddha'yı iki haftadan kısa bir süre içinde piyasaya sürmeye hazır. Tom Hanks'in klasik filmi Forrest Gump'ının (1994) yeniden çevrimi ve İnternet, Aamir'in filminin görsellerini, fragmanda da görüldüğü gibi orijinal filminkiyle karşılaştıran hayranlarla dolup taşıyor. Bir medya etkileşimi sırasında bir gazeteci, Aamir Khan'a çekim sırasında Tom Hanks'in performansından ilham alıp almadığını sordu. Aamir Khan ise herkesi şaşırtan bir cevap verdi.
Aamir Khan, sadece Secret Superstar'ı (2017) yapmış olan Advait Chandan'ın bu tür bir film yönetip yönetemeyeceğinden emin olmadığını açıkladı. Bu yüzden Advait'ten test çekimi olarak filmden 7-8 ana sahneyi yönetmesini istedi. Bunun için kendi küçük ekibini oluşturmakta özgürdü. Ancak Aamir, bu sahte çekimde oynamayacağı konusunda ısrar etti.
Bu arada oğlu Junaid Khan, ABD'de oyunculuk eğitimi aldıktan sonra eve yeni dönmüştü. Aamir, bu test çekiminde ondan Laal Singh Chaddha'nın baş karakterini oynamasını istedi. Süperstar, bir taşla iki kuş vuracağını hissetti - test çekimi boyunca sadece Advait Chandan'ın yönetmenlik yeteneklerini değil, Junaid Khan'ın oyunculuk yeteneklerini de öğrenecekti yani.
Çekim gerçekleşti. Aamir Khan ve eski eşi Kiran Rao son kesimi gördüklerinde, Aamir çok şaşırdıklarını söyledi. Junaid'in oyunculuğundan da çok etkilendiler. Bu, Aamir'in oğlunu Laal Singh Chaddha olarak başlatmaya karar verdiği zamandı. Aamir Khan filmi, çevresinde olan Karan Johar, Mansoor Khan, Satyajit Bhatkal, Svati Chakravarty gibi birçok kişiye gösterdi ve hepsi bu konuda Aamir ile hemfikir oldular. Üstüne üstlük, Aamir rolü oynamak için sakalını altı ay uzatmıştı. Junaid'in performansını izledikten sonra, artık filmi yapmadığından emin olduğu için sakalını bile tıraş etti. Belki de gerçekten iyidir Junaid'in performansı. Sonuçta Aamir'in de ailesi film sektöründen olsa da o kendi emekleriyle buralara kadar gelmiş bir efsane!
Ancak Aamir Khan, iki kişinin aynı fikirde olmadığını açıkladı - biri filmin yazarı Atul Kulkarni, diğeri ise Aditya Chopra. Aditya Chopra, Laal Singh Chaddha'nın olay örgüsü ağırlıklı bir film olmadığını belirtti ve böyle bir filmde ilk kez sahneye çıkanlar gösterilmemelidir. Her ikisi de Aamir Khan'ın Laal Singh Chaddha'da başrolü oynaması gerektiğini düşündü. Aamir, Aditya Chopra'nın argümanında haklılık buldu ve rolü üstlenmeye karar verdi. Bir kez daha sakalını uzattı. Olaylara bakınız...
Aamir Khan daha sonra bu nedenle Tom Hanks'ten ilham almadığını; bunun yerine, ona ilham verenin Junaid olduğunu söyledi. Aamir Khan, onun sayesinde rolü nasıl oynayacağını anladı.
Peki Junaid Khan, rolü kusursuz oynamasına rağmen böylesine büyük bir filme kapıldığı için kendini kötü hissetti mi? Şaşırtıcı bir şekilde, Aamir Khan Junaid'in onun bu konuda iyi olduğunu açıkladı. 
İlginç bir şekilde, Aditya Chopra daha sonra Junaid Khan'a Maharaja adlı bir film teklif etti ve bu şimdi onun ilk filmi olacak. 2023'ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?