Laal Singh Chaddha Suçlamalarla Karşı Karşıya

Laal Singh Chaddha, fragmanının yayınlanmasından bu yana birçok suçlamayla karşı karşıya. Pek çok sektör dostuna ve filme olan sevgilerini gösteren bazı izleyicilere rağmen, filmin içeriğiyle ilgili memnuniyetsizliklerini ve itirazlarını dile getiren birçok kişi var. Bazıları oyuncu seçimine itiraz ederken, diğerleri Hint Ordusunun tasvirinden rahatsız oldu. #BoycottLaalSinghChaddha'nın trendinin ortasında, film, Delhi merkezli avukat tarafından filmde Hint Ordusuna saygısızlık ettiği için yasal bir şikayetle karşı karşıya.
Avukat, filmin yapımcılarından biri olan Aamir Khan ile birlikte yönetmen Advait Chandan, Paramount Pictures ve filmle bağlantılı diğer önemli üyeler hakkında şikayette bulundu. Bir ANI raporuna göre, avukat, yapımcıları dini duyguları incitmek, Hint Ordusuna hakaret etmek ve kışkırtıcı içerik kullanmakla suçlayarak 153, 153A, 298 ve 505. isyanlara ve kaosa neden olur.
ANI raporlarında paylaşılan şikayet alıntılarına göre, "Filmde, yapımcılar zihinsel engelli bir kişinin Kargil Savaşı'nda savaşmak için Orduya katılmasına izin verildiğini tasvir ettiler. Sıkı bir şekilde eğitilmiş ordu personeli savaşta çarpıştı, ancak film yapımcıları söz konusu durumu kasıtlı olarak Hint ordusunu demoralize etmek ve karalamak için tasvir ettiler."
Şikayet ayrıca, Aamir Khan'ın "isyanlara" neden olduğu için "puja paath"ı "sıtma" olarak adlandırdığı ve kasıtlı olarak kışkırtıcı olarak nitelendirdiği bir sahneye atıfta bulundu. Bildirildiğine göre, "Bu açıklama, laik demokratik bir ülkenin ideolojisine aykırı olan din temelinde savaş açma ve farklı gruplar arasında düşmanlığı harekete geçirme niyetini ve ayrıca yasalara göre suç olan Hint ordusuna karşı fesat çıkarma niyetini göstermektedir.'' Filmi izlemediğim için yorumda bulunmayacağım fakat ortalığı kızıştırmak için de söylenmiş şeyler de olabilir, gerçek şeyler de.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?