Saif Ali Khan Sigarayı Bırakma Konusundan Bahsediyor

Oyuncu olmak çok fazla sorumluluk gerektirir. Tek bir yanlış hareketle günlerce gereksiz yere internette dolandırılacak ve ezileceksiniz. Hayranlar genellikle sevdikleri oyuncuların gerçek hayattaki eylemlerinden ilham alır ve aynısını kendi hayatlarında yapmak için motive olurlar. Aynı şekilde, Bollywood oyuncuları sigara ve içki alışkanlıkları konusunda her zaman oldukça saydam olmuş ve hayranlarını genellikle basit ve sağlıklı bir yaşam sürmeye ve hayatlarının bu bölümünden ilham almamaya teşvik etmiştir. Benzer şekilde Saif Ali Khan da 15 yıl önce küçük bir kalp krizi geçirdikten sonra sigarayı bıraktı. 
Şimdi, oyuncular filmlerdeki rolleri için oldukça sık sigara içiyorlar ama sadece o kadar. Akshay Kumar, John Abraham, Sidharth Malhotra ve Amitabh Bachchan gibi süper starlar da dahil olmak üzere bazı Bollywood oyuncuları sigara içmekten çok uzaktalar.
Konuya dönecek olursak, Saif Ali Khan 36 yaşındayken küçük bir kalp krizi geçirmiş ve sigarayı tamamen bıraktığını yazmıştı. Yoğun bakım ünitesine yatırılmıştı ve Mumbai'deki Lilavati Hastanesinde düzensiz kalp atışı teşhisi konan bir EKG geçirdi.
Saif Ali Khan hastaneye kaldırıldıktan hemen sonra tehlikeden kurtulurken, Sanjay Dutt, Amitabh Bachchan, Fardeen Khan, Preity Zinta, Kunal Kohli ve Jackie Shroff gibi Bollywood ünlüleri onu ziyaret etmeye gitmişti.
Omkara oyuncusu, ETimes'a verdiği bir röportajda sigara içme alışkanlığından da bahsetti ve ''Yaş göreceli bir şey. Sigara içmiyor, içki içmiyor ve vücudunuza saygı duyuyorsanız 42 yaşında harika görünebilirsiniz. Öte yandan, sigara ve uyuşturucu kullanıyorsanız, 20'li yaşlarınızda olmadığınızı ve yaşamayacağınızı anlamalısınız. Bunlardan uzak durun."
Yaşam tarzından bahseden Saif, ''Artık bir yaşam tarzı olmalı. Sigara içmek bile diğer tüm olumsuz şeyler gibi sıkıcı ve tekrarlayıcı hale geldi. Sağlıklı, uyanık hissederek uyanmak harika bir duygu. Sabahları uyanmayı, derin bir nefes almayı, gazete okumayı ve spor salonuna gitmeyi seviyorum - öğle yemeğine kadar akşamdan kalma olmak yerine. Bu korkunç bir şey. Arada bir stres atmak güzel ama kendimi bu anlamda insanlarla daha az ilgili buluyorum. Evde kalmayı, kitap okumayı, eşimle sohbet etmeyi, sakin bir akşam yemeği yemeyi ve erken yatmayı seviyorum. Yarım şişe viski içip ertesi gün 50 yaşında gibi görünmek istemiyorum. İçki ve sigara karşıtı bir ajan oldum.'' Süpersin!

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?