90' LARDAN BİR AŞK MÜZİKALİ: DİL TO PAGAL HAİ


 

Rahul :  I am Rahul ! Naam toh suna hoga...( Ben Rahul adımı duymuşsundur)

Maya: Nahi! (Hayır!)  😃

 Namasteee :) özellikle  bu afişini çok sevdiğim bir 90 lar filmi Dil To Pagal Hai filmini yorumlamak istedik. İmdb puanı 7 olan film müzikal türde bol şarkılı danslı Srk , Madhuri ve Karishma gibi yıldızların olduğu  3 saatlik güzel bir romantik film. Shahrukh' un yine Rahul ( bilen bilir meşhur Rahulleri) olduğu bir aşk üçgeni izliyoruz. Peki bu kızlar neden Rahul 'a aşık çünki neden olmasın :)  

Konu: Aşka pek inanmayan Rahul ve Nisha çok yakın iki iyi arkadaştır. Dans grupları vardır ve dans onlar için her şeydir. Nisha bir gün  ayağını incitir ve Rahul onun yerine dansından çok etkilendiği  Pooja 'yı alır ve üçü için de önemli değişimler yaşanır.  

Filmin 15 ödülü 6 adaylığı var. Oyunculara gelirsek Shahrukh enerjisiyle , oyunculuğuyla pek hoştu filmi domine eden de o idi onu Yrf filmlerinde izlemeyi seviyorum. Üçünün aşkını da hissettirmişti filmin diyalogları gerçekçiydi bazıları hariç Madhuri geleneksel kaderci harika bir dansçı, Karishma hırslı yetenekli ve duygusal  performansıyla güzeldi. İkisinin kapıştığı kıskançlık dansı sahneleri de çok hoştu. Filmin sonlarına doğru da minik bir rolde sürpriz bir konuk vardı. 

Film 97 yapımı üç gencin arkadaşları, yaşadıkları yer ,giyimleri daha çok batılı, modern tarzdaydı. 8-9 tane şarkısı var . Zamanında çok sevilmiş muazzam şarkılara sahip. Şarkıları çok sevdiğimi hatırlıyorum uzunluğuna rağmen sıkılmadan izlemiştim. Eski Bollywood filmlerini özlüyorsanız  romantik ,melodik bu filmi Srk ve Madhuri ikilisini izlemeyi sevenlere tavsiye ederim. 


Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?