Ayan Mukerji İkinci Kısmın Uzun Zaman Almasını İstemiyor

Okuyucular, Brahmastra'nın yıllar önce, 2015'te bir yerlerde duyurulduğunun farkındaydı. Yedi yıl sonra, film nihayet gün ışığına çıktı ve izleyicilerden övgü dolu eleştiriler aldı. Filmin görsel efektleri büyük beğeni topluyor ve üçlemenin ikinci bölümüne dair de yüksek beklentiler var. Film, Ranbir Kapoor ve Alia Bhatt'ın başrolde olduğu duyurulduğunda, yapımcı Ayan Mukerji, bunun Brahmastra üçlemesinin sadece ilk kısmı olduğunu iddia etti. Geçtiğimiz günlerde Mumbai'de düzenlenen FICCI etkinliğinde diğer iki bölümden bahseden yapımcı Karan Johar ile aynı sahneyi paylaşan Ayan, filmin detaylarını anlattı.
Son FICCI etkinliğinde Ayan Mukerji, ''Filmi daha hızlı tamamlayabileceğimizi ve insanların keyif alabileceğini umuyoruz. Vizyon bu! Üretim süreçlerimiz artık bu Astraverse'i bağlayabiliyor. Bunu başarmak çok önemliydi çünkü Bölüm 2'yi yapmak için 7 yıl daha bekleyemeyiz. Peki bu kaliteyi bu süre içinde nasıl bütünleştirebiliriz?'' Yapımcı, üçlemenin ikinci bölümündeki çalışmaların çok daha hızlı bir şekilde tamamlanacağını iddia etti. Eklemeye devam etti, "Nasıl daha hızlı olunur... ikinci bölüm üzerinde çalışmaya başlama dürtüsünü hissediyorum. Yani vizyon bu. Bütün bunları gerçekleştirmeliyiz." diyor.
Aynı etkinlikte Ayan, ikinci ve üçüncü bölümlerin nasıl olacağından da bahsetti. Bir sonraki filmin ne olacağına dair etrafta dolaşan teoriler ve fikirler olsa da, yapımcı iki filmin ilkinden çok daha teknik olacağını iddia ederek başladı. ''Bence birçok insanı çeken şey, görsel gösteri ile birlikte Hint maneviyatıydı. Bence bunlar çok önemli bir bileşen. Bu projenin temelinin Hindistan tarihinden gelmesi gerektiğini çok erken fark ettim.''
''İlk kısma ilmi bir şekilde yaklaşmadım, çok duygusal yaklaştım. Aslında, ikinci ve üçüncü bölüme geçerken, Astralar konusunda biraz daha akademik olabiliriz ve Hint mitolojisi hakkında çok şey okuyacağız. Ama Birinci Bölüm'de olaya çok duygusal bir şekilde yaklaştım. İlk bölüm daha çok inancımla, Tanrı ile olan bağlantım, içimde unuttuğum şeyler, duyduğum shlokalar, Hindu felsefesi anlayışımın ne olduğu hakkındaydı ve hepsini ifade ettim. Bunu saf bir kalple, saf bir şekilde yaparsam, bir şekilde çok doğal geçeceği ve insanların herhangi bir sorunu olmayacağı düşüncesiyle yola çıktım.'' Benim ilgimi çekmiyor, kusura bakma Ayan.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?