Feminist Yorumu İkisini Birbirinden Ayırıyor

Ünlü oyuncumuz Kareena Kapoor Khan, sık sık başını belaya sokar. Bebo, 2018'de feminizm hakkındaki görüşünü paylaşmış ve kendisinin bir 'feminist' olmadığını iddia ederek aynı şeyi belirtmişti. Bir süre sonra Sonam Kapoor da aynı tepkiyi verdi ve anladığımız kadarıyla bu hoş bir tepki değildi.
Kareena ve Sonam birbirine oldukça yakın. Veere Di Wedding filminde bile birlikte rol aldılar ve dostlukları ekranda oldukça açıktı.Ancak iki arkadaşın karşı karşıya gelmesine neden olan şey ise 'feminist' bir yorum oldu.
2018'de Veere Di Wedding'i tanıtırken Bollywood Life'da bildirildiği üzere bir etkinlikte Kareena Kapoor Khan feminist bir yorum yaptı ve ''Eşitliğe inanıyorum. Ben feministim demezdim, kadınım derdim ve her şeyden önce insanım derdim. Kareena Kapoor olduğum kadar Saif Ali Khan'ın karısı olarak tanınmaktan da gurur duyuyorum. Yani ben böyleyim." Bence gayet güzel bir yorum, katılıyorum Bebo.
Sonam Kapoor'dan da aynı tepkiyi vermesi istendiğinde, oyuncu Kareena Kapoor Khan'ı sertçe eleştirdi ve "Kadınlar feminist olmadıklarını söylediğinde bu çok üzücü ve cahilce oluyor." dedi. Ayrıca feminizmin, bir erkeğin sahip olacağı bir kadın için eşit fırsatlar, aynı ayrıcalıklar ve seçeneklerle ilgili olduğunu ve bunda yanlış bir şey olmadığını açıkladı. Hukuksal alanda eşitlik önemli olabilir fakat bazı alanlarda ben eşitliğe değil eş olmaya inanıyorum açıkçası. Düşüncelerinizi aşağıya yazabilirsiniz!
Bundan sonra Kareena Kapoor Khan, halk tarafından alaya alındı ancak geri adım attı ve ''Feminizm açıklamasında yanlış olan ne?'' dedi. Daha sonra, bazı insanlar için feminizmin bir kadını erkekten üstün kılmak anlamına geldiği için herhangi bir fiyaskoya girmek istemediğini açıkladı. 

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?