Filmlerin Başarısız Olma Sebebi Boykotlar Mı?

Geçen ay, Laal Singh Chaddha başarısız oldu ve hem seyirciyi hem de filmin yapımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Süperstar Aamir Khan'ın başrolde olmasına rağmen, çıkışı iyi yapamadı. 'Boykot tugayı' bunun sorumluluğunu üstlendi ve birçok kişi grubun yaydığı olumsuzlukların sinemaseverlerin filmi sinemalarda izlemesini engellediğine inanıyordu. Ben de böyle düşünüyorum açıkçası. Sonuçta adamın hayranı çook fazla.
Bu boykot, gözünü 9 Eylül'de vizyona girecek olan Brahmastra'ya da dikmişti. Bu film için yapılan boykot çağrıları, vizyon tarihi yaklaştıkça güçlendi. Ama korkulan, bilet satışları da her geçen gün arttı! Dolayısıyla, boykot kampanyasının tamamının alakasız olduğunu kanıtlıyor mu bu?
Ticaret gazisi Taran Adarsh ​​gözlemledi, ''Bu sefer görüyorsanız, boykot çağrıları Brahmastra için daha agresif. Ama ben her zaman, IPL, hava koşulları, sınav veya boykot çağrıları olsun, içerik güçlüyse hiçbir şeyin bir filme zarar veremeyeceğini savundum. Padmaavat (2018) pek çok gerilimin ortasında yayınlandı. Ama etkilenmedi. Ancak Laal Singh Chaddha örneğinde, içerik zayıf olduğu için bu sesler daha da keskinleşiyor.'' Öyle mi dersiniz?
Yapımcı ve film iş analisti Girish Johar, "Film izlemek için bilet alan kişi sayısı ile boykot çağrısı yapanlar arasında büyük bir fark var. Bu tür protestolar geçmişte bile önemli değildi. Padmaavat bile sorunlarla karşılaştı ama çok büyük bir başarıydı.'' diyor.
Aynı satırlarda, ticaret analisti Atul Mohan, ''Bunlar her zaman alakasızdı. Sadece vizyona giren filmler kötüydü ve boykot tugayı bundan övgü aldı. Ama gerçek şu ki, bu filmler 'boykot edilmemiş' olsa bile, pek de başarılı olamayacaktı.'' Gerisi Hintçe ve çeviremedim.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?