Ali Fazal Batı'ya Açılmaya Devam Ediyor!

Ali Fazal, uluslararası projeleriyle sürekli bir yükselme halinde ve geçmişte batının en iyi yeteneklerinden bazılarıyla çalıştı. Daha geçen yıl, aktörün 2023'te vizyona girecek olan aksiyon dolu film Kandahar'da Gerard Butler'la birlikte başrollerden birini oynaması için ikna edildiği açıklandı. 
Oyuncuya yakın bir kaynak, aynı sözleri doğrulayarak, "Afghan Dreamers için çekimler kısa süre önce Fas'ta başladı ve filmin çoğunluğu Fas ve Budapeşte'de çekilecek 50 günlük bir program olacak." Film, Afgan teknoloji girişimcisi Roya Mahboob tarafından 2017 yılında genç kadınların, geldikleri ülkedeki ağır ataerkil bir topluma rağmen bilim ve teknoloji alanındaki becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için başlattığı programın gerçek hikayesini anlatıyor. Film, ülke siyasetinin kaotik, bazen tehlikeli arka planına ışık tutuyor. Çekici geldi bak.
Hikaye, dünyayı dolaşan ve yarışmalara katılan, küresel medyanın ilgisini çeken ve hatta dünyanın dört bir yanından önde gelen politikacılarla tanışan Afgan kızlardan oluşan ekibin hikayesini anlatıyor. Roya'nın rolü The Bold Type ünlüsü Nikohl Boosheri tarafından yazılacak. Ali, konuyla ilgili şunları söyledi: ''Nikohl'un filmi konusunda çok heyecanlıyım. Afghan Dreamers anlatılması gereken çok önemli bir hikaye ve onun sinematik yeniden anlatımının bir parçası olduğum için mutluyum.''
Filmin yapımcılığını Laura Overdeck, Samudrika Arora ve Bill Guttentag üstleniyor.