Festivalin Açılışını Dilwale Dulhania Le Jayenge Yapacak!

Bollywood megastarı Shah Rukh Khan'ın başrol oynadığı 1995 kült filmi Dilwale Dulhania Le Jayenge'nin, Suudi Arabistan'ın liman kenti Cidde'de yaklaşan Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali'nin açılışını yapacağı bildiriliyor. Deadline'a göre yapımcılığını Yash Raj Films ve yönetmenliğini Aditya Chopra'nın üstlendiği film, festivalin 10 günü boyunca ücretsiz gösterimler ve konserlere ev sahipliği yapacak olan etkinliğin yeni açık hava mekanının programını açacak. .
Dilwale Dulhania Le Jayenge (DDLJ), bir Avrupa gezisi sırasında tanışan ve aşık olan Raj (Shah Rukh Khan) ve Simran'ın (Kajol) hikayesini anlatıyor, bildiğiniz üzere. Ancak Raj, Simran'ın zaten bir başkasına söz verildiğini öğrendiğinde, onu ve babasını kazanmak için onu Hindistan'a kadar takip eder.
Yash Raj Films CEO'su Akshaye Widhani, "Dilwale Dulhania Le Jayenge sadece bizim en büyük filmimiz değil, aynı zamanda dünya çapında milyonlarca insana sevgi ve neşe yayan Hindistan'ın en büyük filmlerinden biri." dedi.
''Vizyona girmesinden 27 yıl sonra filmimizin hala dünya sinema tarihinin en sevilen filmlerinden biri olması bizi çok mutlu ediyor. DDLJ'nin bu yılki Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali'nde halka açık gösterime giren ilk film olacak olması bizim için bir mutluluk."
Ayrıca kral Kha
n, Suudi Arabistan Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali tarafından bir onur ödülü ile şereflendirilecek. Hint sinemasının ikonu, 1995 gişe rekorları kıran filmden sonra süper yıldız oldu. Shah Rukh, "Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali'nden bu ödülü almaktan gerçekten onur duyuyorum." dedi.
''Filmlerimin her zaman büyük destekçisi olan Suudi ve bölgedeki hayranlarım arasında burada olmak harika. Bölgenin yeteneğini kutlamayı ve bu heyecan verici film topluluğunun bir parçası olmayı dört gözle bekliyorum." Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali CEO'su Mohammed Al-Turki de, "Olağanüstü bir yetenek ve küresel bir süperstar olan Shah Rukh Khan'ı onurlandırmaktan heyecan duyuyoruz." diyor.
''İlk performanslarından bu yana izleyicileri büyüledi ve o bugün dünyanın en ünlü oyuncularından biri. Sektörde 30 yıl geçirdikten sonra Shah Rukh Khan, Hint sinemasının en başarılı süper yıldızlarından biri olmaya devam ediyor ve dünya çapında izleyiciler tarafından seviliyor. Onu bu Aralık ayında Cidde'de karşılamayı dört gözle bekliyoruz."