Hayatına Televizyon Kariyeri ile Başlayan Oyuncuların Tam Listesi


Her yıl 21 Kasım Dünya Televizyon Günü olarak kutlanmaktadır. Bu gün, televizyonun hayatımızdaki önemini ve etkisini onurlandırmak için kutlanıyor. Ve televizyon hakkında konuşurken bizi eğlendiren oyuncuları analım istedik. O halde, bu günü kutlamak için, ünlü Bollywood ünlülerinin televizyonla başlayan yolculuğuna bir göz atalım. Bakalım kimler mesleğine ilk olarak televizyon ile başlamış.
Shah Rukh Khan
Kariyerine 1989 yılında televizyon programı ile başlayan Khan, 80'li ve 90'lı yıllarda evin adı oldu. Aynı yıl 'Sirk' gösterisi de yaptı. Shah Rukh Khan, Bollywood çıkışını 1992'de 'Deewana' ile yaptı. O zamandan beri filmlerdeki performanslarıyla gönlümüzü kazanmaya devam ediyor.
Sushant Singh Rajput (💓)
Sushant Singh Rajput, biyografik filmde Mahendra Singh Dhoni rolündeki muhteşem performansıyla izleyicilerin kalbini kazandı. Bunun dışında 'Kedarnath', 'PK', 'Kai Po Che', 'Chhichhore' gibi filmler yaptı. Ama ünlü televizyon günlük dizisinden Manav'ı hatırlıyor musunuz? Rol, merhum aktör Sushant tarafından canlandırılmıştı. Hatta bir ara Türkiye'de de malum kanalda yayınlanıyordu.
Vidya Balan
1995 yılında, Vidya Balan ilk oyunculuk deneyimini Hint komedisinde yaptı. Oyuncu dizide Radhika Mathur'u canlandırdı. Gösteriden önce, ilk filmini Bengalce filmi Bhalo Theko ve başrolünü Saif Ali Khan'ın oynadığı Hint uzun metrajlı Parineeta ile yaptı. Bundan sonra aktris filmlerdeki güçlü kadın tasvirleriyle ünlendi.
Ayushmann Khurrana
Ayushmann Khurrana, kariyerine RJ olarak başlayan harika bir şarkıcı. Daha sonra çeşitli programlarla televizyona girdi. Bollywood'daki ilk çıkışını 2012'de, Hint toplumunda genellikle tabu olarak görülen sperm bağışı ve kısırlık temalarının arka planında geçen bir film olan 'Vicky Donor' ile yaptı.
Film çok beğenildi, Ayushmann'ın oyunculuk ve şarkı söyleme becerileri de öyle. O andan itibaren, öne çıkan ve topluma olumlu bir mesaj yayan bu tür içerikli filmlerin bir parçası olmayı seçti.
Ayushmann, yıllar boyunca "Paani Da Rang", "Nazm Nazm", "Saadi Galli Aaja", "Mitti Di Khushboo" ve "Chan Kitthan" gibi duygusal şarkılarla hayranlarını büyüledi. 
Irrfan Khan ( 💓 )
Aramızdan çok erken ayrılan ancak rol aldığı birçok filmle de bizlere harika anılar bırakan ve rengarenk performanslarıyla gönlümüzü fetheden Irrfan Khan, oyunculuk kariyerine 1988 yılında 'Salaam Bombay' ile başladı ve 'Chanakya', 'Bharat Ek Khoj' ve 'Mahabharata' dahil olmak üzere birçok tarihi dizide oynadı.
Yami Gautam
Yami Gautam da kariyerine dizilerle başlayan oyuncular arasında yer alıyor. Yami, Bollywood'daki ilk çıkışını Shoojit Sircar'ın romantik komedisi 'Vicky Donor'da Ayushmann Khurana ile birlikte yaptı.
Mouni Roy
Televizyondan sinemaya sorunsuz geçiş yapan ender aktrislerden biri de Mouni Roy. Ekta Kapoor'un programı ile 2006 yılında oyunculuğa adım attı ve o zamandan beri arkasına bakmadı.
Mrunal Thakur
Televizyon yıldızı Mrunal Thakur'un yolculuğu kariyerinde uzun sürüyor. Bollywood'da ün kazandı ve çok beğenilen 'Super 30' filminde Hrithik Rohan'ın aşığının rolünü canlandırırken, 'Batla House'da bir gazeteci ve John Abraham'ın karısı rolünü oynadı.
Hepsi de başarı yolunda ilerliyor!

Kaynağa gitmek için tıklayınız.