Aamir Khan Aldığı İlk Maaşından ve Devamından Bahsediyor

Aamir Khan, artık sağır sultanın bile duyduğu gibi Bollywood'un mükemmeliyetçisi olarak biliniyor. Ancak, utangaç biri olarak, Juhi Chawla, Dalip Tahil ve diğerlerinin de rol aldığı ilk filmi Qayamat Se Qayamat Tak'tan sonra tüm övgüleri alması pek de kolay olmadı. Oyuncu, film için sadece 4 haneli bir maaş aldı. Yakın tarihli bir medya etkileşiminde, PK aktörü bu konu hakkında konuştu.

Şimdi aynı konuya geri dönecek olursak, Humans of Bombay ile yaptığı bir röportajda Aamir Khan, Mansoor Ali Khan'ın yönetmenliğini yaptığı Qayamat Se Qayamat Tak'ın hayatını nasıl değiştirdiğini açtı. Bununla ilgili bir paylaşımda bulunarak, ''Ödüller umurumda değil. O zamanlarda da böyle konuşmamalıydım ama ödüllerle ilgili şüphelerim vardı. Onlara pek saygım yoktu. Onları kazanmak benim için o kadar da büyük bir an değildi ama filmi yapma deneyimi benim için büyük bir andı.'' dedi. Ki bildiğiniz üzere Aamir ödül törenlerine bile katılmıyor.
Aamir Khan ayrıca film üzerinde çalışırken ayda 1000 rupi aldığını da paylaştı. ''Mansoor çok iyi bir yönetmen, çok iyi bir beyne sahip. Ondan çok şey öğrendim, gelişimim çok hızlıydı. Ben o sette sadece onların oyuncusu değildim, aynı zamanda ilk yönetmeniydim. Ayda 1000 Rs kazandım ve bu süre zarfında bu benim için yeterliydi.'' diye alıntıladı Aamir.
Sohbetin ilerleyen kısımlarında Aamir Khan, o zamanlar yıldızlığıyla nasıl başa çıkacağını bilmediğini açıkladı. ''Film yayınlandığında herkes çok heyecanlandı. Gençler ve aileler sinemalara akın etti, şok oldum, yaptığım işin çok vasat olduğunu düşünmüştüm. Juhi ve Mansoor'un çalışmalarını beğendim ama benimkini değil. Böylece ilk filmim bir süper hit oldu ve bir gecede bir yıldıza dönüştürerek beni şaşırttı. Yıldızlığın ne olduğunu bilmiyordum ama artık özgürce seyahat edemediğim için işler değişti, insanlar beni tanımaya başladı. Sonra eski bir fiat ödünç aldım ama onda bile insanlar beni tanırdı ve arabalar durur, sonunda yolu kapatırdı. Bir gelgit dalgası gibiydi.'' Ah ah, ne de güzel hatırlıyor.
Filmin vizyona girmesinin ardından Aamir'in yollarda özgürce seyahat etmesi zorlaştı. Otellerde kalmak bile onun için oldukça zorlayıcı olmaya başlamıştı. "Benim için işler zorlaştı; ben de utangaç bir adam olduğum ve övgü almakta iyi olmadığım için her şeyden kaçmaya başladım." dedi.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?